22 styczeń 2024

15.lecie Grudziądzkiej Orkiestry Dętej – Koncert Jubileuszowy

zdjęcie: 15.lecie Grudziądzkiej Orkiestry Dętej – Koncert Jubileuszowy / fot. CK Teatr w Grudziądzu
fot. CK Teatr w Grudziądzu
26 stycznia 2024 (piątek) godz. 18:00 25 zł
REKLAMA
Grudziądzka Orkiestra Dęta została założona we wrześniu 2008 r. przez wybitnie uzdolnionego muzyka, multiinstrumentalistę Krzysztofa Borowca. Próba zapoznawcza odbyła się w styczniu następnego roku w klubie muzycznym „Akcent”, gdzie nasza orkiestra funkcjonowała przez 8 lat, do momentu przeniesienia lokum do Ogniska Pracy Pozaszkolnej. W OPP pod nowym logiem graliśmy do 2019 r. – momentu śmierci kapelmistrza, która nastąpiła nagle 17.12. Dzień wcześniej zagraliśmy z nim ostatni koncert kolędowy.

Po śmierci Krzysztofa nie poddaliśmy się i sami kontynuowaliśmy jego spuściznę, jednocześnie szukając godnego następcy. W międzyczasie, przy pomocy Macieja Gburczyka, znaleźliśmy doświadczonego muzyka, a co ważniejsze, chętnego do przejęcia nad nami pieczy, Mateusza Zielke – puzonistę z Gdańska, który współpracował, m.in. z Królową Polskiej Estrady – Marylą Rodowicz, Natalią Kukulską oraz Zbigniewem Wodeckim. Członkowie orkiestry zostali oczarowani personą nowego kapelmistrza, jednak istotniejsze okazało się zaufanie do nowych pomysłów i podejścia do prób. Pozwolił na wiele oddolnych inicjatyw członków zespołu, co uatrakcyjniło odbiór naszej muzyki słuchaczom. Dzięki temu zasłynęliśmy na arenie ogólnopolskiej jako pierwsza orkiestra grająca pełnym składem w tramwaju, czy na dachu wieży ratusza miejskiego. Utworzył hierarchię orkiestrową wraz ze stanowiskiem I Sekretarza Grudziądzkiej Orkiestry Dętej, na które mianował Artura Kowalewskiego, to jego liczne pomysły zaowocowały naszym rozwojem.

Do osiągnięć GOD należą, m.in. wcześniej wspomniany The Beatles Tribute na wieży ratusza, urozmaicanie imprez miejskich o muzykę graną na żywo i co najważniejsze III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie w 2023 r.

Muzycy nieprzerwanie rozwijają się oraz zwiększają repertuar o coraz to ciekawsze utwory muzyki rozrywkowej. Aby wzbogacić instrumentarium, poszerzyliśmy orkiestrę o gitarę basową, solową i pianino, a także zaczęliśmy grać utwory z solistami wokalnymi.

Podsumowaniem i zwieńczeniem 15 lat istnienia Grudziądzkiej Orkiestry Dętej będzie nasze grande finale, koncert jubileuszowy. Zaprezentujemy wtedy całe spektrum naszych umiejętności w postaci muzyki, śpiewu i tańca. W repertuarze znajdą się utwory legend estrady, np. Zbigniewa Wodeckiego, The Beatles, Franka Sinatry, Deana Martina, Michaela Buble. Każdy uczestnik wydarzenie zaproszony jest na bankiet.

Koncert z okazji 15-lecia GOD będzie swoistą laurką i przypomnieniem najistotniejszych wydarzeń minionej 1,5 dekady.
BILETY DO NABYCIA W KASACH CKT ORAZ ONLINE:
https://teatr.grudziadz.pl/wydarzenie/15-lecie-grudziadzkiej-orkiestry-detej/.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
6.2°C
wschód słońca: 06:49
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2024-03-09 17:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-07 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-08 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany