Żywność z Kujaw i Pomorza na targach w Berlinie

Tradycyjnie, już po raz 27., nasz region uczestniczyć będzie w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Największe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa odbędą się w dniach od 17 do 26 stycznia. Przez dziesięć dni na ponad stu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni swoją ofertę przedstawi ponad półtora tysiąca wystawców z całego świata.
REKLAMA
O randze imprezy świadczą liczba wystawców i liczba odwiedzających, a także to, że zainteresowanie nią stale rośnie. Na 115 tysiącach metrów kwadratowych wystawia się ponad 1,5 tysiąca producentów, stoiska odwiedza 400 tysięcy gości. W styczniu w Berlinie spotykają się wytwórcy żywności z całego świata, którzy promują tu swoje marki i testują gusty konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej i ekonomicznej.

 Stoisko naszego regionu (hala 11.2, stoisko nr 102) na powierzchni prawie stu metrów kwadratowych będzie obejmowało ekspozycję i promocję produktów tradycyjnych i żywności wysokiej jakości, m.in. wyroby wędliniarskie, gęsinę i wyroby mleczarskie.


W ramach regionalnej ekspozycji zaprezentują się:
  • Grudziądzka Spółdzielnia Mleczarska, która promować będzie produkty mleczne,
  • Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi z Wróbli (powiat  inowrocławski), która zaprezentuje dania z gęsiny,
  • PPUH Kwiecińscy z Bożejewiczek (powiat żniński), którzy promować będą wyroby mięsne,
  • Firma Zajazd przy Kominku z Wielkiego Głęboczka (powiat brodnicki), który prezentować będzie tradycyjne potrawy i żywność wysokiej jakości
  • Masarnia Władysławowo (powiat żniński), promująca wyroby mięsne,
  • Firma Tradycyjne Jadło z Wielgiego (powiat lipnowski), producent wyrobów wędliniarskich i żywności wysokiej jakości,
  • Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami z Ciechocinka (powiat aleksandrowski), która przygotuje ofertę uzdrowiskową i żywność dietetyczną.
Na naszym stoisku prezentowane będą także filmy promujące walory turystyczne i przyrodnicze Kujaw i Pomorza. Goście targowi otrzymają materiały informacyjne z ofertą inwestycyjną i gospodarczą oraz atrakcjami kulinarnymi i turystycznymi regionu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-02-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Mniszek Arena-KS Stal, Grudziądz,...
wstęp biletowany