Bliżej nauki: co Kopernik robił w Grudziądzu?

zdjęcie: Bliżej nauki: co Kopernik robił w Grudziądzu? / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Kolejne spotkanie z cyklu "Bliżej nauki" już w piątek (10 listopada). Podczas niego będzie można dowiedzieć się więcej o najznamienitszym mieszkańcu Olsztyna.
REKLAMA
Rok Mikołaja Kopernika jest doskonałą okazją do poszerzania wiedzy na temat tego wyjątkowego uczonego. Tym razem będzie to opowieść o mniej znanej jego działalności, której świadkiem był... Grudziądz.

Gościem Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego będzie kierownik podobnej instytucji z kujawsko-pomorskiego. Sebastian Soberski to także organizator Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego, absolwent astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, radioastronom i popularyzator nauki.

Kopernik posiadał wiele talentów - mówi Sebastian Soberski. - Dwa z nich ujawnił podczas swoich wizyt w średniowiecznym Grudziądzu. Podczas swojego pobytu w 1522 roku ogłosił słynny traktat "O szacunku monety". Ponadto jest uważany za projektanta przebiegu Kanału Trynka, który do dzisiaj zasila miasto w wodę.

O tych i innych ciekawostkach związanych z pobytem Kopernika w Grudziądzu będzie można dowiedzieć się podczas piątkowego (10 listopada) spotkania, które odbędzie się w Olsztyńskim Planetarium przy al. Piłsudskiego 38. Początek o 18:00, a wstęp kosztuje złotówkę.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
-5.8°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-12 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-17 15:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany