23 czerwiec 2020

„Kultura - Interwencje 2020

fot. nadesłane
Projekt „Kreatywnie i patriotycznie – spotkania w Letniej Czytelni” to propozycja ciekawych zajęć warsztatowych dla dzieci łączących zabawę z nauką i kulturą, które jednocześnie wzmocnią więzi lokalne i międzypokoleniowe, a także pomogą wyjaśnić znaczenie tożsamości narodowej. Działania przeprowadzimy w Letniej Czytelni - atrakcyjnym miejscu znajdującym się w ogrodzie Biblioteki, przygotowanym z myślą o organizacji działań edukacyjno-kulturalnych na świeżym powietrzu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W ramach zadania zorganizujemy pięć bezpłatnych kreatywnych warsztatów o różnej tematyce, w tym patriotycznej: 
  • 09.07 warsztaty z rysowania długopisem 3D – uczestnicy warsztatów zmienią się w przestrzennych kreatorów i za pomocą specjalnych długopisów 3D oraz kartki papieru, pod okiem doświadczonych instruktorów, stworzą trójwymiarowe, oryginalne przedmioty.
  • 16.07 warsztaty malowania ekotorby – warsztaty ekologiczne, podczas których dzieci zapoznają się z różnymi technikami malowania na tkaninie. Na zajęciach dzieci będą nanosić to, co kojarzy im się ze słowem Polska, Ojczyzna, niepodległość. 
  • 22.07 warsztaty gier podwórkowych – skierowane będą do dzieci, ich rodziców i opiekunów. Podczas warsztatów zostaną na nowo odkryte stare gry i zabawy podwórkowe, w które bawiły się dzieci 15, 20, a nawet 30 lat temu. Rodzice przypomną sobie zabawy ze swojego dzieciństwa, a dzieci poznają świat zabaw rodziców.
  • 06.08 warsztaty kreatywne PlayMais – będzie to edukacyjna zabawa, podczas której dzieci będą łączyć chrupki PlayMais za pomocą odrobiny wody w dowolne kształty tworząc z nich rozmaite obrazki lub trójwymiarowe figury przestrzenne. Wykonają m.in. charakterystyczne dla Grudziądza budowle.
  • 13.08 warsztaty komiksowe – wprowadzą dzieci do świata sztuki komiksu. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają historię tego gatunku literatury. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie krótkiej historii komiksowej o Grudziądzu.
Startujemy o godz. 11:00.

Liczba uczestników jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 56 46 202 01.

Na zakończenie projektu 29 sierpnia (sobota)  o godz. 12:00 odbędzie się interaktywny spektakl przygodowy dla dzieci w wieku 4-12 lat zatytułowany "Franek Włóczęga i legend księga". Spektakl tematyką sięga do korzeni polskiej tradycji zawartych w legendach, w przystępny dla młodego widza sposób przedstawiając historie będące jednym ze źródeł naszej tożsamości. Ponadto spektakl stanowi swoistą promocję czytelnictwa wśród najmłodszych, starając się zwrócić ich uwagę na wartości i wiedzę płynącą z czytania książek. Wystąpią aktorzy Teatru w Ruchu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany