25 wrzesień 2019

Gowin w Grudziądzu

fot. nadesłane
Wicepremier Jarosław Gowin i sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Iwona Michałek w Wyższej Szkole Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Spotkanie służyło wspólnej wymianie doświadczeń i poglądów na aktualne tematy związane ze szkolnictwem wyższym. Tematem przewodnim była reforma i Ustawa 2.0.

- Było nam niezmiernie miło gościć tak znamienite osobistości w murach naszej uczelni – podkreśla Angelika Kubala, kanclerz i założyciel WSD.
W czasie spotkania posłanka Iwona Michałek doceniła fakt, że uczelnia spełnia potrzeby lokalnego rynku pracy. Wskazała na słuszność prowadzenia studiów o specjalności resocjalizacja w przypadku, kiedy w Grudziądzu znajdują się zakłady karne, czy polityki bezpieczeństwa wewnętrznego kierowanej głównie do służb mundurowych.
Zasugerowała władzom uczelni uruchomienia kierunku pielęgniarstwo, wykorzystując potencjał grudziądzkiego szpitala, który niewątpliwie cieszyłby się dużym zainteresowaniem. Dzięki takim działaniom uczelni kolejny raz udałoby się wypełnić lukę na lokalnym rynku pracy.

Minister Szkolnictwa Wyższego i Nauki - Jarosław Gowin wskazał natomiast na potrzebę uruchamianie kierunków związanych z opieką senioralną, w związku ze starzejącym się społeczeństwem, co również wpisuje się plany rozwoju uczelni.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany