Inauguracja kursu przewodnickiego

fot. UM Grudziądz
Po ponad 10-cio letniej przerwie w Grudziądzu rozpoczął się kurs kandydatów na przewodników turystycznych. 7 września odbyła się inauguracja szkolenia, które organizuje grudziądzkie PTTK. Kurs zorganizowano dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miasto Grudziądz.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Jak mawiał śp. ksiądz Jerzy Pawlik: „Przewodnik musi być magistrem wszech nauk. Musi znać przyrodę, geografię, literaturę, historię, religię. Jak trzeba, musi opowiedzieć w ciekawy sposób o klimacie, zafascynować geologią, w sposób miękki i prosty opowiedzieć o szarych, zimnych skałach”.

W zajęciach przewidziano 24 miejsca dla kandydatów na przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. Ostatni taki kurs odbył się w latach 2008/2009. W tej edycji zakres zajęć został rozszerzony, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zdobyć również uprawnienia pilota wycieczek.

Zajęcia obejmowały będą bardzo szeroki zakres materiału: historię Polski, geografię turystyczną Polski i Europy, historię kultury w Polsce, ochronę przyrody i środowiska w Polsce, metodykę i etykę przewodnictwa i pilotażu, ogólne zasady przewodnictwa i pilotażu, przepisy prawne w turystyce, wybrane zagadnienia z psychologii i socjologii, kultury, sztuki i architektury, etnografii, terenoznawstwa i topografii oraz metodykę i techniki prowadzenia wycieczek.

Zajęcia teoretyczne wzbogacone będą o zajęcia praktyczne, odbywające się na obszarze przyszłych uprawnień. Kurs obejmuje obszar w promieniu 70÷80 km od Grudziądza, czyli powiaty: brodnicki, bydgoski, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, iławski, kwidzyński, malborski (bez zamku), nowomiejski, tczewski, toruński (bez miasta Torunia), tucholski, rypiński, starogardzki, sztumski, świecki i wąbrzeski. Uczestnicy kursu pokonają ponad 2000 km, poznając historię, zabytki oraz środowisko przyrodnicze.

Kurs odbywać się będzie w systemie weekendowym, w okresie od września 2019 r. do maja 2020 r. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. 15 września upływa termin zgłoszeń.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany