2 czerwiec 2020

Łączy nas zabawa – czyli jak uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Startuje II edycja programu Hello ICE!

fot. nadesłane
Trudno jest uchronić dzieci przed wszystkimi zagrożeniami na drodze, ale można im przekazać najważniejsze narzędzie w tej walce, czyli wiedzę. Z takim celem startuje II edycja programu Hello ICE, który poprzez zabawę uczy dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze. Konkursy, quizy, animacje – w taki sposób Budimex SA, organizator programu, edukuje najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Właśnie wystartowała II edycja programu, w którym wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci, ale przede wszystkim dzięki temu będą czuły się bezpieczniej na drodze. Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną w kraju, II edycja programu zaczyna zabawę i naukę w sieci, tak aby wszyscy w pełni skorzystali z możliwości, jakie niesie za sobą udział w programie. Liczymy jednak, że po wakacjach wrócimy do normalnego życia, a wtedy tygrys Budi ponownie odwiedzi uczniów w szkołach i przedszkolach podczas Dni Bezpieczeństwa. Jednak już teraz przedstawiciele placówek edukacyjnych mogą zgłaszać je do programu i rozwiązywać zadania online wspólnie z dziećmi. Wystarczy wejść na stronę www.helloice.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Program Hello ICE organizujemy już po raz drugi, aby edukować najmłodszych poprzez zabawę i promować bezpieczeństwo na drodze. Zdajemy jednak sobie sprawę z tego, że w każdej zabawie najważniejsze jest właśnie bezpieczeństwo, dlatego w dobie pandemii zadecydowaliśmy się przenieść wspólnie zajęcia na jesień, a teraz skupić się na edukacji dzieci online. Na naszej stronie internetowej oraz profilach programu w mediach społecznościowych znajdują się m.in. quizy, zagadki oraz konkursy z nagrodami – wyjaśnia Katarzyna Wójcik, Ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.


Zawieszenie normalnych zajęć w szkołach zdecydowanie nie oznacza przerwania zabawy, w domu dalej można aktywnie spędzać czas i poznawać w ciekawy sposób zasady ruchu drogowego, do czego zachęca bohater akcji Tygrys Budi. Program Hello ICE daje najmłodszym możliwość zdobywania wiedzy, ale również budowania charakteru. Dlatego strona programu została rozbudowana z myślą o najmłodszych, a w specjalnej strefie dzieci przygotowano różne zajęcia, symulujące sytuacje drogowe, aby uczniowie w ciekawy sposób poznawali zasady ruchu drogowego. Ponadto na stronie pojawiła się nowa zakładka z galerią zdjęć i video, gdzie można zobaczyć, jak fantastycznie Tygrys Budi bawi i uczy się z dziećmi w szkołach.

Dodatkowo już teraz na Facebooku, Instagramie i stronie internetowej Hello ICE dostępne są propozycje domowych zajęć dla dzieci i przede wszystkim nowe konkursy z nagrodami. Tym samym jeszcze przed startem nowego roku szkolnego uczniowie mogą zebrać komplet odblasków i gadżetów, dzięki którym będą pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Siłą tego programu jest chęć zaszczepienia w dzieciach umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz chęci pomagania innym. Tego zadania podejmujemy się podczas wspólnych lekcji, zanim jednak wrócimy do zajęć w szkołach, zadbajmy razem o zdrowie, zostając w domu i aktywnie wykorzystując ten czas. Dołącz do nas, weź udział w konkursach na Facebooku i poprzez zabawę pokazuj dzieciom, jak prawidłowo zachować się na drodze – zachęca Sebastian Mila, były piłkarz i ambasador programu Hello ICE.

Na stronie internetowej Hello ICE rodzice i nauczyciele mogą cały czas oznaczać niebezpieczne miejsca na ogólnodostępnej mapie, która pozwala szybko zidentyfikować potencjalne zagrożenia dla dzieci w drodze do szkoły. Co ważne, niebezpieczeństwom przyglądają się również eksperci Budimeksu, którzy przygotują propozycje przebudowy tych miejsc, by stały się bezpieczniejsze i przyjazne dzieciom, a następnie przedstawią rekomendacje samorządom.

Pierwsza edycja pokazała, jak duża jest potrzeba edukacji, dlatego program rozszerza się, aby dalej pokazywać dzieciom właściwe postawy na drodze.

W pierwszej edycji Hello ICE, dzięki aktywności nauczycieli i rodziców, oznaczono 300 niebezpiecznych punktów wokół szkół na specjalnej mapie i rozdano uczniom ponad 1400 odblasków, zwiększając ich widoczność na drodze.

Program Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Budimex jest spółką z ponad 50-letnią tradycją oraz liderem polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia blisko 8000 specjalistów. Profil działalności Spółki obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, budownictwa ogólnego oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 17 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków i FB Serwis.

Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany