Najmłodsi z szkoły w Plemiętach odwiedzili grudziądzkich policjantów

fot. KMP w Grudziądzu
Dzieci z szkoły i przedszkola w Plemiętach gościli grudziądzcy policjanci. Maluchy zwiedziły nie tylko komendę, ale odwiedziły też miasteczko ruchu drogowego. Edukacja połączona z zabawą to doskonały sposób na przekazywanie cennych informacji najmłodszym.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z Grudziądza we wtorek (24.09.19) gościli najmłodszych z szkoły i przedszkola w Plemiętach. Spotkanie rozpoczęło się w oddziale terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Waryńskiego, gdzie w miasteczku ruchu drogowego na uczniów czekał policjant z „drogówki”. Funkcjonariusz przekazał maluchom mnóstwo cennych informacji na temat bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Wspólna praktyczna zabawa w miasteczku to doskonały sposób na przekazywanie cennych wiadomości.

Kolejnym etapem wycieczki dzieci było odwiedzenie komendy policji. Najmłodsi goście mieli okazje zobaczyć, jak i gdzie pracują policjanci. Jak zwykle dużą atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję wsiąść do auta, żeby na chwilę poczuć się jak dorośli stróże prawa. Być może wśród maluchów będą tacy, którzy w przyszłości założą policyjny mundur.

Na koniec spotkania policjanci rozdali uczniom drobne upominki jakimi były opaski odblaskowe.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany