Otrzymali stypendia artystyczne

fot. UM Grudziądz
Trzy osoby odebrały z rąk Wiceprezydenta Szymona Gurbina stypendia Prezydenta Grudziądza. Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się symboliczne wyróżnienie stypendystów. Uzdolnieni grudziądzanie otrzymają pomoc finansową na twórczość artystyczną oraz upowszechnianie kultury.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
224
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA


 

11 lutego w Ratuszu odbyło się oficjalne wręczenie stypendiów Prezydenta Grudziądza w dziedzinie kultury. Trzech młodych artystów otrzyma środki finansowe na rozwój swojego warsztatu i pasji.

 – W takich ludzi koniecznie trzeba inwestować, bo trzeba pozwolić rozwijać im swoje talenty. Ci młodzi ludzie kiedyś będą wspaniałymi ambasadorami Grudziądza i mam nadzieję, że miasto będzie mogło coraz bardziej wspierać osoby, które mają w sobie ogromny potencjał – mówił Wiceprezydent Szymon Gurbin.  

Agata Misiak przeznaczy stypendium w wysokości 2500 zł na udział w VI Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych PoluZONE.

– Będę mogła rozwijać swoją pasję, swoją technikę śpiewu, emisję głosu. Mam nadzieję, że warsztaty, w których wezmę udział bardzo mi pomogą. Będą to warsztaty prowadzone przez zespół Poluzjanci, którego wokalistą jest Kuba Badach, a według mnie to ikona polskiej muzyki – mówiła Agata Misiak.

Mateusz Kalinowski za przyznane stypendium (4300 zł) wraz z zespołem Stroke nagra piosenkę i zrealizuje teledysk.

– Bardzo się cieszymy, że otrzymaliśmy od miasta wsparcie i szansę, która umożliwi nam uwieńczenie naszej wieloletniej pracy naszym autorskim singlem wraz z teledyskiem. Dzięki wielkiej pomocy miasta mamy możliwość dalszego samorozwoju. W teledysku chcemy pokazać nasze miasto od rozrywkowej strony oraz zachęcić osoby z zewnątrz do przybycia do Grudziądza – mówił wokalista zespołu Stroke Mateusz Kalinowski.

aś Michał Nowakowski stypendium w wysokości 3650 zł przeznaczy na nagranie filmu dokumentalnego pt. „Dziewczynka” ukazującego losy grudziądzkiej rodziny opiekującej się chorym dzieckiem. Pomoc finansową przeznaczy także na skomponowanie muzyki do filmu. Grudziądzanin studiuje we Warszawskiej Szkole Filmowej, a powstały dokument będzie również jego pracą dyplomową.

 


 

Przypominamy, że kolejny nabór wniosków na stypendia artystyczne upływa 31 maja 2020 r. Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej www.bip.grudziadz.pl w zakładce Informacje, podstrona Edukacja, Kultura, Sport, Turystyka. Dokumenty należy składać w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, ul. Wybickiego 38/40.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
224
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany