11 październik 2019

Pierwszoklasiści zostali przyjęci do szkolnej społeczności

fot. UM Grudziądz / fot. Beata Adwent
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 stali się pełnoprawnymi uczniami. Złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez prezydenta Macieja Glamowskiego. 11 października w placówce odbyło się pasowanie na ucznia.
REKLAMA

Dla każdego pierwszoklasisty i jego rodziców rozpoczęcie nauki w szkole to duże przeżycie. Minął pierwszy miesiąc nauki, czas zapoznania się ze szkołą, nowymi kolegami oraz rolą ucznia. Jednak dopiero po pasowaniu klas pierwszych na uczniów – które jest tradycją w każdej ze szkół – dzieci stają się legalnymi żakami.

Za chwilę staniecie się pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. To naprawdę niezwykły dzień. Od teraz zacznie się dla Was prawdziwa szkoła. Zostaniecie prawdziwymi uczniami. Ale macie do tego wspaniałych nauczycieli, którzy poprowadzą Was na tej nowej drodze.” – mówił Tomasz Szymański.

Jedną z uroczystości odbywających się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Heweliusza w Grudziądzu było przyjęcie w poczet najmłodszych kolegów przez pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Kolejni młodzi ludzie dołączyli do grona uczniów. Prezydent Maciej Glamowski dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem.

Życzę Wam, byście wyrastali na świadomych, mądrych obywateli. Dbających o swoją lokalną społeczność. To Wy jesteście przyszłością.” – zwrócił się do uczniów prezydent.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in. Prezydent Maciej Glamowski, Poseł na Sejm RP Tomasz Szymański, Radny Krzysztof Kosiński, Dyrektor Marlena Treichel, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas starszych.

Podczas części artystycznej uczniowie klas starszych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W trakcie programu artystycznego udzielali rad i wskazówek młodszym kolegom. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali „Podajmy sobie ręce”, a najmłodsi otrzymali upominki od starszych roczników.

fot. BA

Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany