Pierwszy dzwonek i nagrody dla dyrektorów za najlepsze wyniki Matur

fot. UM Grudziądz
Tegoroczne wakacje dobiegły końca. W grudziądzkich szkołach wybrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający Rok Szkolny 2019/2020. Dla części uczniów dzisiejsza uroczystość to pierwszy krok na edukacyjnej ścieżce, inni rozpoczynają ostatni etap nauki w szkole średniej lub podstawowej. Naukę w podległych szkołach rozpocznie 12 869 uczniów.
REKLAMA

Dzisiejszego poranka Prezydent Maciej Glamowski odwiedził grudziądzkie szkoły i wspólnie z ich dyrektorami i zebranymi gośćmi otworzył Nowy Rok Szkolny 2019/2020. Obecny był w Zespole Szkół Rolniczych, Szkole Podstawowej nr 16, IV Liceum Ogólnokształcącym oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w Owczarkach.

Podczas wakacji IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego powróciło do swojej starej siedziby przy ulicy Sienkiewicza 22. Prezydent Maciej Glamowski podczas przemówienia odniósł się do nowej siedziby ­ „Droga młodzieży, dzisiaj otwieramy starą-nową kartę historii szkoły. Wracacie do miejsca, które historycznie związane jest z zespołem Szkół Medycznych, następnie z Liceum Medycznym, a później z 4 LO. Myślę, że tą szansę wykorzystacie. Oddajemy Wam piękny budynek, z piękną historią i wspaniałym gmachem. Wszystkim dziękuję za to zaangażowanie i życzę by ten rok obfitował tylko w same sukcesy.”

Pani Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego podkreśliła ważność wydarzenia ­ „Dla mnie każda uroczystość rozpoczęcia to niezwykle ważny moment. Zarówno my, jak i wy, przychodzimy z sercami pełnymi nadziei. Sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą wam dojść do wyznaczonych celów. Mamy aż 10 miesięcy by wzajemnie uczyć się od siebie i inspirować”. Pani Dyrektor wspomniała także o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i poprosiła  o uczczenie tego wydarzenia minutą ciszy. Rozpoczęciu Roku Szkolnego towarzyszyło także otwarcie całkowicie nowej pracowni drewna.

 

Nowy rok szkolny to także okazja do wyróżnienia najlepszych z najlepszych. W poniedziałek w Urzędzie Miejskim wręczono nagrody za najlepsze wyniki Matur 2019. W Grudziądzu wśród szkół z najwyższymi rezultatami znalazły się: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego, Zespół Szkół Technicznych im. J.J. Śniadeckich oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika. Dyrektorzy najlepszych grudziądzkich szkół ponadgimnazjalnych odebrali z rąk Macieja Glamowskiego nagrody, dyplomy i gratulacje.


Przypominamy, iż egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2019 roku przystąpiło 12 836 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z kujawsko-pomorskiego.Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-01-25 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-26 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany