28 październik 2019

Sukces ucznia Zespołu Szkół Rolniczych

fot. UM Grudziądz / fot. ZSR w Grudziądzu
23 października w Warszawie odbył się finał projektu „Niemiecki – sukces w zawodzie” zorganizowanego przez Goethe Institut w Warszawie. Grudziądzanin zdobył w nim pierwszą nagrodę.
REKLAMA

Uczniowie szkół zawodowych i techników z całej Polski brali udział w dwóch konkursach: indywidualnym pt.: „Mój zawód – moja przyszłość” oraz w konkursie grupowym pt. „Zawodowa ściana – plakat cyfrowy”.

Uczeń Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu Tomasz Serwatka z klasy drugiej w zawodzie technik rolnik zajął I miejsce w konkursie indywidualnym „Mój zawód – moja przyszłość”.

Jego pracę – klip reklamowy nakręcony w języku niemieckim, zachęcający do wyboru zawodu rolnika – oceniono najwyżej. Jury składało się ze specjalistów z Goethe-Institut w Warszawie.

Tomasz wygrał wyjazd na Euroskill 2020, które odbędzie się w austriackim Grazu. Nagrodę wręczyli ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie Rolf Nikel, Dyrektor Działu Językowego Goethe-Institut w Warszawie Karin Ende oraz Dyrektor Biura Kształcenia Zawodowego Edukacji Dorosłych reprezentującej Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Izabela Laskowska.

Po uroczystościach oficjalnych Tomasz wraz z nauczycielem zawodu Arkadiuszem Wojciechowskim udzielili wywiadu redaktorowi Piotrowi Majewskiemu w studiu rozgłośni Radia Dla Ciebie w Warszawie. W trakcie wywiadu podzielili się ze słuchaczami swoimi uwagami dotyczącymi przygotowań do konkursu, realizacji zadania konkursowego, emocji przed ogłoszeniem werdyktu jury oraz planami związanymi z występem w finale EuroSkills 2020 w Grazu w Austrii.

 

ZSR w Grudziądzu

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-02-22 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany