Terytorialsi dostarczają środki dezynfekujące do szkół i placówek oświatowych w województwie kujawsko-pomorskim

fot. nadesłane
Już od 25 maja br. tj. od poniedziałku Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczają środki dezynfekujące do wszystkich szkół i placówek oświatowych w województwie kujawsko-pomorskim z Agencji Rezerw Materiałowych.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Jednym z wielu etapów „Odpornej Wiosny” jest wsparcie szkół i placówek oświatowych, które muszą być wyposażone w środki dezynfekujące, tak aby wszyscy, którzy zdecydują się posłać swoje dzieci z klas 1-3 do szkół podstawowych mieli pewność, że jest tam bezpiecznie.

Do 26 maja br. Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”  dostarczyli środki dezynfekujące do ponad 510 szkół podstawowych. Obejmowały one powiaty toruński, aleksandrowski, radziejowski, włocławski, lipnowski, rypiński, golubsko-dobrzyński, brodnicki, inowrocławski, mogileński, żniński, nakielski, sępoleński, tucholski, wąbrzeski, grudziądzki, bydgoski, świecki, chełmiński.

Kolejne dostawy środków dezynfekujących do placówek oświatowych będą realizowane do końca tygodnia tj. 29 maja br.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Żołnierze WOT są silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym będą zabezpieczać obywateli i infrastrukturę. W czasie wojny będą wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą. W czasie pokoju głównym zadaniem WOT będzie przeciwdziałanie skutkom sytuacji kryzysowych i klęsk żywiołowych. Nowy rodzaj Sił Zbrojnych będzie współdziałać, wspierać i uzupełniać działania innych służb ratowniczych.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy już blisko 24 tys. żołnierzy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany