25 październik 2019

XV Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski

fot. UM Grudziądz
W środę 23 października na scenie Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się XV Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski „Wiersz z humorem”. Wystąpiło ponad 160 najstarszych przedszkolaków ze wszystkich grudziądzkich przedszkoli miejskich.
REKLAMA

Przegląd co roku dotyczy innej tematyki. W tym roku temat przeglądu brzmiał: „Muzyka jest wszędzie, czyli rymowanki o muzyce”. Celem przeglądu jest rozbudzanie zainteresowań poezją dziecięcą, tworzenie okazji do przeżywania pozytywnych emocji, kształtowania poczucia własnej wartości oraz wspomagania rozwoju emocjonalnego dziecka. „Ulica dźwięków”, „Jak smakuje muzyka?”, „Aria wrony" to tylko niektóre z ponad 30 wierszy, które zaprezentowały przedszkolaki.

Ponadto – od siedmiu lat – przeglądowi towarzyszy Konkurs Plastyczny. Adresowany jest także do pięciolatków i sześciolatków. Tematycznie nawiązuje zawsze do przeglądu. W tym roku tematem były ,,Instrumenty muzyczne…, czyli coś z niczego”.

Konkurs ma na celu stwarzanie sytuacji do rozwijania u dzieci poczucia estetyki, kształtowanie wrażliwości na piękno otoczenia muzycznego i dźwięki, rozwijanie zdolności twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych technikach i formach oraz materiałach. Przedszkola dostarczyły na konkurs ponad 80 prac, które oceniło jury powołane przez organizatora.

Na widowni zasiedli przedszkolacy, którzy z uwagą śledzili występy swoich koleżanek i kolegów. Obecni byli zaproszeni goście – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy z Delegaturą w Toruniu Pani Jolanta Gruchlik, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu Pani Kamila Melkowska-Lemke oraz dyrektorzy przedszkoli.

Zarówno uczestnicy, jak i zwycięzcy obu imprez otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Organizatorem obu imprez jest Przedszkole Miejskie „Strzemięcin" w Grudziądzu.

 

Kolejna edycja przeglądu i konkursu już za rok.Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-01-31 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-08 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany