20 maj 2020

„Ciepło w Grudziądzu z certyfikatem NO SMOG”

fot. nadesłane
Z przyjemnością informujemy, że grudziądzka Grupa OPEC otrzymała dwa certyfikaty PreQurs: „Certyfikat redukcji niskiej emisji dla budynku ogrzewanego ciepłem systemowym” oraz „Certyfikat redukcji ogólnej emisji dla miejskiego systemu ciepłowniczego”. Pierwszy z certyfikatów informuje, o tym ile razy mniej zanieczyszczeń powstaje w strefie przebywania ludzi, a drugi o ile jest mniejsza emisja całkowita w porównaniu do lokalnej kotłowni węglowej.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W rezultacie audytu, przeprowadzonego przez Instytut Certyfikacji Emisji Budynków z Krakowa, uzyskaliśmy potwierdzenie, że produkcja ciepła w Elektrociepłowni Łąkowa pozwala na znaczne ograniczenie emisji szkodliwych substancji w Grudziądzu. Uzyskany przez OPEC-SYSTEM certyfikat jest tym cenniejszy, bo zaświadcza o ekologicznych walorach ciepła systemowego produkowanego przez OPEC-INEKO.

Od teraz do wykorzystywania certyfikatu oraz oznakowania budynków tabliczką ze znakiem „NO SMOG” mają prawo wszyscy odbiorcy ciepła systemowego w Grudziądzu. Ogrzewanie budynków ciepłem systemowym jest najlepszym sposobem na skuteczne zmniejszenie zjawiska smogu.

Mamy nadzieję, że obecność znaku „NO SMOG” uświadomi mieszkańcom naszego miasta, jak ważny jest dzisiaj wybór sposobu ogrzewania oraz jakie ma to znaczenie dla przyszłej jakości powietrza i naszego zdrowia.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany