28 styczeń 2020

Grudziądz jest eco

fot. UM Grudziądz
Poprawa jakości życia wiąże się nie tylko z dobrym statusem materialnym, ale także chęcią zmiany. Każdy z nas ma możliwości i powinien inwestować w stosowanie dobrych praktyk zarówno w kontekście własnej osoby, jak i swojej rodziny. A jeśli przy okazji można przyczynić się do poprawy stanu środowiska, to nie pozostaje nic innego, jak tylko przystąpić do działania.
REKLAMA

Grudziądzka Inicjatywa Ekologiczna oraz Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski zapraszają na wykłady i warsztaty w ramach akcji Grudziądz jest eco. O diecie roślinnej, jej wpływie na zdrowie człowieka i klimat opowie dietetyczka Natalia Mogiłko. Natomiast warsztaty na temat zero waste w kuchni poprowadzi dziennikarka Marta Sapała.

Żyjemy w dobie zmian w żywieniu ludzi, zwiększania się świadomości odnośnie tego, jaki wpływ na świat mają rzeczy, które wybieramy w sklepach. Coraz więcej ludzi na świecie i w Polsce przechodzi na dietę wegetariańską lub wegańską (według danych około 3 milionów Polaków). Powinniśmy jednak wiedzieć jak odpowiedzialnie jeść roślinnie, aby nie wyrządzić swojemu organizmowi krzywdy. Odpowiedzi na wszystkie te pytania i rozterki mieszkańcy Grudziądza uzyskają podczas spotkania „Grudziądz jest eco”. Wydarzenie odbędzie się 1 lutego o godzinie 16:00 w grudziądzkiej Marinie.

Podczas prelekcji poruszony zostanie temat marnowania żywności. Marta Sapała opowie o zamiennikach plastikowych produktów i innych ekologicznych rozwiązaniach. Natomiast Natalia Mogiłko poruszy temat diet bezmięsnych  jako tych, które sprzyjają zachowaniu dobrego zdrowia na długie lata.

 

Na wydarzenie zaprasza Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-02-21 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany