18 sierpień 2023

Dodatkowe euro trafia do regionu

fot. nadesłane
Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska przekazali dziś (16 sierpnia) beneficjentom naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) i Programu Rozwoju Obszarów (PROW) 2014-2020 43 umowy o dofinansowanie projektów na łączną kwotę 40 mln złotych. To jedne z ostatnich przekazywanych unijnych środków poprzedniej perspektywy.
REKLAMA
32 umowy PROW opiewają łącznie na 3 mln złotych.

Kwota nie jest oszałamiająca, ale to środki kierowane przede wszystkim do środowisk wiejskich na bardzo ważne projekty - uruchomienie bądź rozwój działalności gospodarczej. Zależy nam, żeby działalność gospodarcza w małych miejscowościach kwitła, bo dzięki temu ludzie znajdują tam pracę. Jako przedstawiciel środowiska wiejskiego i małomiasteczkowego w każdym miejscu i w każdym czasie powtarzam: samorząd województwa dba o to, by nasz region rozwijał się w sposób zrównoważony. Inwestycje w dużych miastach, które oczywiście odgrywają wielką rolę rozwojową, są ważne, ale wsparcie dla przedsiębiorczości na wsi i w małych miasteczkach służy poprawie sytuacji na rynku pracy – podkreślił w swojej wypowiedzi przed dzisiejszą ceremonią wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Przekazane dzisiejszymi umowami wsparcie PROW zostanie wykorzystane także m.in. na  wyposażenie i remonty wiejskich świetlic, a także na budowę w Lipnie kompleksu (miniamfiteatr, fontanna, pomnik) poświęconego Poli Negri, urodzonej w tym mieście gwieździe światowego kina.

11 umów RPO ma wartość 37 mln złotych. Dotyczą termomodernizacji obiektów publicznych i doposażenia placówek służby zdrowia oraz zakupu 12 autobusów o napędzie hybrydowym na potrzeby komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Na to ostatnie przedsięwzięcie samorząd miasta otrzymuje 24 mln zł.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
15.9°C
wschód słońca: 06:31
zachód słońca: 18:42
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-09-23 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-09-23 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-09-28 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-09-28 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany