5 luty 2020

Zakończył się pierwszy etap remontu ul. Sienkiewicza

fot. UM Grudziądz
Zakończył się pierwszy etap remontu ul. Sienkiewicza, od ul. Marii Skłodowskiej-Curie do ul. Mickiewicza. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wyremontowaną ulicę otworzył Prezydent Maciej Glamowski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Sylwia Łazarczyk oraz prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego Kamil Rozmus.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMAPrzebudowa odbywa się w kilku etapach. Pierwszy zakończony fragment obejmuje część ulicy od Alei 23 Stycznia do ulicy Mickiewicza. Inwestycja była kompleksowa. Nawierzchnia została wykonana z kostki kamiennej, aby zachować historyczny charakter ulicy. Zyskała także nowe oświetlenie. Przebudowane zostało również odwodnienie i infrastruktura podziemna.

 

Zadbaliśmy o estetykę tej ulicy. Na wiosnę chcielibyśmy aby znalazło się tutaj więcej zieleni, czy to w donicach, czy na skwerku w pobliżu skrzyżowania z ul. Mickiewicza – mówił w trakcie konferencji Prezydent Maciej Glamowski.  

To był najtrudniejszy odcinek ul. Sienkiewicza. To co znaleźliśmy pod ziemią w pewnym sensie nas zaskoczyło. Samych podłączeń rynien mieliśmy bardzo dużo. Większość z tych rzeczy wykonywaliśmy ręcznie i w trakcie remontu potrzebne były korekty projektu. To jeden z najstarszych fragmentów naszego miasta, dlatego wiele z tych elementów które znajdowały się pod ziemią, nie były ujęte w żadnym planie – podkreślała dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Sylwia Łazarczyk.

Dzisiaj rozpoczął się także remont drugiego odcinka od ul. Sikorskiego do bramy więzienia. Prowadzone tam będą roboty rozbiórkowe, przebudowa sieci uzbrojenia podziemnego oraz budowa odwodnienia ulicy.

Od godziny około 9:30 autobusy komunikacji miejskiej kursują po nowej trasie objazdowej. Przywrócone zostanie również kursowanie autobusów przez Al. 23 Stycznia.

Objazd w kierunku Tarpna dla autobusów wyznaczony został od Al. 23 Stycznia przez wyremontowaną część ulicy Sienkiewicza, Mickiewicza i Piłsudskiego. W kierunku do Al. 23 Stycznia objazd wyznaczony został przez ulicę Piłsudskiego, Mickiewicza i wyremontowaną część ulicy Sienkiewicza. Na ulicy Mickiewicza na wysokości Urzędu Stanu Cywilnego i Poczty Polskiej zlokalizowane będą dodatkowe przystanki dla pasażerów. Dodatkowo w kierunku Al. 23 Stycznia wykorzystany zostanie przystanek Piłsudskiego/Sikorskiego, na którym zatrzymywać się będą linie: 3, 4, 8, 12, 13, 15, 18, 19, 22, 24, N.

Całkowita wartość wszystkich etapów tego projektu to 8,4 mln zł. Jest on współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa kujawsko-pomorskiego. Dofinansowanie wynosi 85% kosztów kwalifikowanych.

Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego.

Beata Adwent
Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany