16 wrzesień 2023

Do woj. lubelskiego trafią 272 mln zł na realizację programów inwestycyjnych (krótka)

272 miliony złotych trafią do województwa lubelskiego na realizację 115 zgłoszonych programów inwestycyjnych przez gminy popegeerowskie. Będą to pieniądze m.in. na nowe drogi czy modernizację szkół i przedszkoli - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.
REKLAMA

W sobotę szef MSWiA w Czemiernikach (woj. lubelskie) ogłosił wyniki VI edycji Programu Inwestycji Strategicznych w województwie lubelskim. "Chcemy ogłosić, że 272 miliony złotych trafią do województwa lubelskiego na realizację 115 zgłoszonych programów inwestycyjnych przez gminy popegeerowskie" - powiedział Kamiński.

"To będą pieniądze przeznaczone na budowę nowych dróg gminnych, inwestycje w kanalizację, wodociągi, na modernizację szkół, budowę przedszkoli i żłobków, ścieżki rowerowe, chodniki. Będzie to dobry, wspaniały impuls rozwojowy dla tych miejscowości" - zaznaczył.

W jego ocenie, gminy popegeerowskie w latach 90-tych były miejscami wykluczenia cywilizacyjnego. "Miejscami zapomnianymi przez państwo polskie. Miejscami, w których umarła nadzieja mieszkańców na rozwój, na godne życie. My tę nadzieję przywracamy takimi programami" - podkreślił.

"Niezwykle ważna dla nas jest likwidacja krzywdy społecznej, jaka spotkała mieszkańców tych gmin. Nie ma i nie będzie już Polski A i Polski B. Nie ma i nie będzie lepszej i gorszej Polski. Jest jedna Polska. Wszyscy nasi obywatele muszą mieć równe szanse na dobre życie" - mówił.

"Spotykamy się w miejscowości Czemierniki nieprzypadkowo. Ta miejscowość, jeszcze dziś gmina wiejska, ale już niedługo w wyniku wniosków, jakie złożyli mieszkańcy, Rada Ministrów podjęła uchwałę o przyznaniu miejscowości Czemierniki praw miejskich. Jest to kolejna krzywda, jaką naprawiamy" - dodał szef MSWiA. (PAP)

autorzy: Bartłomiej Figaj, Gabriela Bogaczyk

bf/ gab/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
-6.6°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-12 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-17 15:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany