13 listopad 2022

Dzięki pomocy dla gospodarki podczas pandemii nie doszło do spadku PKB i wzrostu bezrobocia

zdjęcie: Dzięki pomocy dla gospodarki podczas pandemii nie doszło do spadku PKB i wzrostu bezrobocia / fot. PAP
fot. PAP
Podczas pandemii nie tylko zorganizowaliśmy walkę z epidemią, ale także ogromną pomoc dla gospodarki - przeszło 200 mld zł. Dzięki temu nie doszło do spadku PKB i do wzrostu bezrobocia - powiedział w niedzielę w Bielsku-Białej prezes PiS Jarosław Kaczyński.
REKLAMA

Podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami w Bielsku-Białej lider PiS przypomniał, że rządy PiS przypadły najpierw na czasy spokojne, po których nastąpił okres pandemii koronawirusa i wojny Rosji z Ukrainą.

"Podczas epidemii nie tylko zorganizowaliśmy walkę z tą epidemią, ale także zorganizowaliśmy ogromną pomoc dla gospodarki - przeszło 200 mld zł. Dzięki temu nie doszło do radykalnego spadku PKB - właściwie doszło tylko do minimalnego spadku, który już dawno nadrobiliśmy - i nie doszło do radykalnego wzrostu bezrobocia, które troszkę się zwiększyło, ale później już spadło" - podkreślił Kaczyński.

Jak ocenił, rząd PiS potrafił zareagować na sytuację "zupełnie niespodziewaną i naprawdę bardzo trudną". "Pamiętajcie państwo, że to, co działo się w Europie, to co działo się w Lombardii, naprawdę mocno oddziaływało na świadomość ludzi w Polsce" - ocenił.

Przypomniał "ludzi umierających na ulicach" i "selekcję, kogo opłaca się ratować, a kogo nie opłaca się ratować". "Daliśmy sobie z tym radę. W Polsce nie było takiej selekcji, nikt na ulicach nie umierał" - zastrzegł.(PAP)

Autorzy: Iwona Żurek, Marek Szafrański

iżu/ szf/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
1.1°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 16:18
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-02-11 10:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 12:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-17 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-18 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany