25 październik 2022

Wideokonferencja o bezpieczeństwie energetycznym

zdjęcie: Wideokonferencja o bezpieczeństwie energetycznym / fot. UM Grudziądz
fot. UM Grudziądz
W Urzędzie Miejskim odbyła się dziś wideokonferencja z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem, dotycząca problematyki bezpieczeństwa energetycznego. W konferencji wzięli też udział przedstawiciele władz miejskich Grudziądza.
REKLAMA

Władze Grudziądza nie ustają w wysiłkach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Mieszkańcom naszego miasta w tym trudnym dla nich okresie. Wiele działań wymaga jednak koordynacji w wymiarze regionalnym, stąd konieczność uzgadniania stanowisk i prowadzenia w tym zakresie wspólnej polityki przez różne organy, tak władzy samorządowej, jak i terenowej administracji rządowej. Taki jest też cel zorganizowanej dzisiaj wideokonferencji.

Prezydent Grudziądza zapewnia, że władza samorządowa będzie przystępować do każdego programu mającego na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Mieszkańców. Wszelkie polecenia wydawane w tym zakresie przez wojewodę są na bieżąco realizowane.

W tym miejscu warto przypomnieć, że nie czekając na decyzje rządu władze Grudziądza podjęły odpowiednie działania już wcześniej. Zespół do spraw bezpieczeństwa energetycznego wypracował procedury obejmujące zarówno zaopatrzenie Mieszkańców w opał, jak i zbieranie danych niezbędnych do właściwego przeprowadzenia odpowiednich działań. Dzięki temu Miasto posiada już wstępną analizę zapotrzebowania Mieszkańców na opał. Wciąż podejmowane są dalsze działania. W Grudziądzu dystrybucją węgla zajmie się prawdopodobnie Spółka OPEC Grudziądz, której przedstawiciele także uczestniczyli w wideokonferencji. Zgłoszeń dokonywać można na adres mailowy: s.twardowska@opec.pl lub też pod nr tel.56 45 06 284, 515 240 652 (pon.-pt. od 8.00 do 15.00).

Na jutro prezydent zwołał posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego. Należy pamiętać, że wciąż jeszcze procedowana jest ustawa, której przepisy w nieodległej przyszłości stanowić będą podstawę dla pełniejszego zakresu podejmowanych działań.

 

Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne

 

Data dodania 25 października 2022

Data edycji 25 października 2022

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
0.2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2022-11-27 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany