8 kwiecień 2016

Alba grozi podwyżkami cen za odbiór odpadów

Grudziądzanie nie segregują odpadów. Jeśli sytuacja się nie zmieni czekają nas podwyżki cen. Spółdzielnia mieszkaniowa wysłała do lokatorów upomnienia.
REKLAMA
Mieszkańcy bloków Spółdzielni Mieszkaniowej na swoich klatkach mogą znaleźć ogłoszenia upominające ich o dokładniejsze sortowanie odpadów. Kontrole, które zostały niedawno przeprowadzone wykazały nieprawidłowości. Do pojemników przeznaczonych na odpady zmieszane mieszkańcy wrzucają plastik, szkło czy papier. Jeśli grudziądzanie nie będą przywiązywać większej wagi do segregowania odpadów czekają ich podwyżki stawek za wywóz śmieci.

Groźba jest realna, ponieważ pracownicy firmy Alba również kontrolują zawartość kontenerów z odpadami. Jeśli zauważają nieprawidłowości od razu informują o tym Urząd Miasta. Później o problemie informowana jest administracja osiedla, z którego pochodzą nieodpowiednio posegregowane odpady. Jeśli zostaną one potraktowane jako niesegregowane cena wywozu może gwałtownie wzrosnąć. 

Mieszkańcy tłumaczą, że przecież nie mogą pełnić dyżurów przy kontenerach i pilnować kto wrzuca do nich nieposegregowane odpady. Mówią też do segregacji nie zachęcają ich nieergonomiczne pojemniki Alby. Jednak do przedstawicieli firmy te argumenty nie przemawiają.  Przyznają, że nasze miasto nie jest jedynym, w którym występuje problem nieodpowiedniej segregacji odpadów. Firma deklaruje możliwość wymiany pojemników na mniejsze, jednak nie zmienia to faktu, że mieszkańcy muszą bardziej uważać na to, co wrzucają do kontenerów.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany