Inne artykuł sponsorowany
22 sierpień 2016

Dom szyty na miarę

fot. Nadesłane / wizualizacja Osiedla Grunwaldzkiego
Zakup domu to nie lada wyzwanie. Wybieramy bowiem miejsce, w którym my i nasza rodzina będziemy żyć przez najbliższe lata.
Zanim się na coś zdecydujemy warto zastanowić się jakie powinno być nasze wymarzone „M”? Pomyślmy o tym, co będzie dla nas najważniejsze byśmy czuli się komfortowo i wygodnie, jednak weźmy również pod uwagę czynniki, które pomogą nam wynająć lub sprzedać nasze lokum jeśli kiedyś zdecydujemy się na przeprowadzkę.

Przede wszystkim zastanówmy się dlaczego kupujemy nieruchomość? Pomoże nam to z pewnością dokonać najwłaściwszego wyboru. Dom kupujemy zazwyczaj kiedy chcemy się usamodzielnić albo kiedy nasza rodzina ma się powiększyć. Jednak zdarza się, że nieruchomość ma być lokatą kapitału i chcemy np. czerpać zyski z jej najmu. W każdej z tych sytuacji czynniki decydujące o wyborze konkretnego lokum będą inne. Rodziny z dziećmi zazwyczaj cenią sobie spokój i ciszę, za to nieruchomość w centrum z pewnością łatwiej wynająć. 

Lokalizacja jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze lokum. W każdym mieście znajdują się dzielnice uważane za lepsze i gorsze, bardziej i mniej prestiżowe. Od tego z pewnością uzależnione są ceny domów. W wyborze lokalizacji mamy naprawdę duże pole manewru. Jedni wolą nieruchomości zlokalizowane poza centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych czy lasu, inni wręcz przeciwnie cenią sobie wygodę i wybierają dom znajdujący się w centrum miasta. Musimy zadać sobie pytanie jakim typem klienta jesteśmy my sami i na czym nam zależy. Jeśli chcemy pić poranną kawę na tarasie, słuchając śpiewu ptaków i podziwiając przyrodę z pewnością powinniśmy szukać czegoś na obrzeżach miasta. Warto jednak zadbać o to, by nasz dom był dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta i byśmy nie tracili zbyt wiele czasu na dojazd do centrum. To z pewnością znacznie ułatwi nam życie. Warto zapoznać się również z planem zagospodarowania przestrzeni na najbliższy czas. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek, jak np. to, że za 2 lata w naszej okolicy ma powstać droga szybkiego ruchu.

Chcąc kupić dom zastanawiamy się również czy nabyć go od dewelopera czy może poszukać czegoś na rynku wtórnym. Jeśli decydujemy się na zakup lokum z tzw. „drugiej ręki” warto przed wybraniem konkretnego lokalu zdobyć informacje o roku i technologii budowy. Należy również wnikliwie przyjrzeć się w jakim stanie technicznym jest lokal. Powinniśmy dowiedzieć się kiedy wymieniano np. instalację elektryczną czy co. Możemy również popytać potencjalnych sąsiadów jak żyje im się w danym miejscu. 

Jeśli jednak nie spieszymy się z przeprowadzką i chcemy mieć lokal w pełni dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań warto zapoznać się z ofertami deweloperów. Proponują oni naprawdę doskonałe rozwiązania, często skrojone na miarę oczekiwań klientów. Jak grzyby po deszczu wyrastają w ostatnim czasie nowoczesne, kameralne osiedla domków czy apartamentów. Im wcześniejszy jest etap realizacji budowy, tym większy mamy wybór w lokalach. Wiąże się to oczywiście z czasem oczekiwania na zakończenie inwestycji, ale pozwala wybrać lokal, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Plusem jest również realizacja zlecenia tzw. „pod klucz”. Oszczędzi nam to czasu i kłopotu związanego z pracami wykończeniowymi.  Takie gotowe rozwiązania na grudziądzkim rynku oferuje Nowy Dom Deweloper. Firma buduje domy i apartamenty zlokalizowane na prestiżowych osiedlach. Gwarancją profesjonalizmu są zrealizowane już inwestycje, które służą szczęśliwym mieszkańcom. Obecnie w realizacji jest m.in. Osiedle Grunwaldzkie, gdzie w ofercie znaleźć można komfortowe domy i apartamenty.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
11730
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany