Inne artykuł sponsorowany
11 marzec 2016

Jasny brąz - włosy w odcieniu w ciepłego czy chłodnego brązu? Dobierz odpowiedni odcień dla siebie!

fot. nadesłane
Jasny brąz to wyjątkowy kolor włosów, który cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko u naturalnych szatynek, ale też blondynek, brunetek czy rudych. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to jeden z tych kolorów włosów, który można z łatwością dopasować do różnych typów urody. Spośród wielu pięknych odcieni jasnego brązu możemy wybierać jego ciepłe lub chłodne odmiany, co pozwala na idealne dopasowanie nowego koloru włosów do swojego typu urody. Nie wiesz, jak to zrobić? Podpowiadamy zatem, w jaki sposób przeprowadzić skuteczną koloryzację włosów na kolor jasny brąz!

Farba do włosów jasny brąz - jak dobrać odpowiedni kolor?

Dobór odpowiedniego odcienia farby do włosów nie jest skomplikowanym zadaniem, a jednocześnie ma bardzo duży wpływ na końcowy efekt koloryzacji. W tym przypadku najwięcej uwagi musimy poświęcić na właściwe dopasowanie nowego koloru włosów do tonacji kolorystycznej naszej karnacji czy naturalnego koloru  brwi.

  • Naturalne blondynki o ciepłym typie urody, to znaczy ze skórą w lekko żółtym lub pomarańczowym kolorze, zdecydowanie powinny wybierać ciepłe farby do włosów w złocistych, miodowych lub karmelowych odcieniach.
  • Panie z naturalnymi włosami blond, których natura obdarzyła skandynawską urodą, to znaczy cerą w bladym w kolorze i bardzo jasnymi brwiami, będą dobrze wyglądały w zimnych odcieniach bardzo jasnego brązu. W tym przypadku możemy również zdecydować się na jasny brąz na włosach przełamany blondem np. szlachetny ciemny blond od marki Garnier z gamy Color Sensation. W ten sposób unikniemy zbyt dużego kontrastu na twarzy.
  • Z doborem odpowiedniego koloru włosów najmniejsze problemy powinny mieć szatynki i panie o rudych włosach - jasny brąz jest bowiem wprost stworzony dla tych dwóch typów urody. Szatynki o ciepłej karnacji będą bardzo dobrze wyglądały w naturalnych odcieniach jasnego brązu z delikatnymi złocistymi refleksami, zaś te o zimnej urodzie w mroźnych kolorach brązu. Jasny brąz przełamany mahoniem lub opalizującą czerwienią to doskonała propozycja dla rudzielców o ciepłej urodzie, zaś brąz w połączeniu z kasztanem dla pań o rudych włosach i zimnej tonacji kolorystycznej.
  • Jasny brąz jest też dobrym kolorem dla naturalnych brunetek, które chciałyby w ten sposób nieco złagodzić rysy swojej twarzy i odmłodzić spojrzenie. Panie, które posiadają naturalnie ciemną i opaloną karnację powinny decydować się na jasny brąz o ciepłej poświacie np. naturalny złocisty jasny brąz, zaś brunetki o bladej karnacji na farby o chłodnym akcencie np. mroźna czekolada.

 

Jak skutecznie rozjaśnić lub przyciemnić włosy?

Bez względu na rodzaj naszej fryzury - włosy długie, krótkie, półdługie czy do ramion - przy domowej koloryzacji musimy przede wszystkim nauczyć się właściwego sposobu przeprowadzania zabiegu rozjaśniania lub przyciemniania włosów. To bardzo ważne szczególnie w przypadku, gdy zależy nam na łagodnym przejściu z bardzo ciemnego koloru włosów na jasny brąz. Specjaliści z dziedziny koloryzacji zaznaczają, że dla naszych włosów najlepszym wyjściem jest stopniowa koloryzacja, która polega na rozjaśnianiu lub przyciemnianiu kolorów maksymalnie o 1-3 tony podczas jednego zabiegu. Trzeba też zaznaczyć, że w przypadku zmiany koloru włosów z bardzo ciemnego brązu na jasny brąz bardzo często wymagane jest przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu rozjaśniania włosów w salonie fryzjerskim - dekoloryzacja przy pomocy rozjaśniacza w warunkach domowych może bowiem przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i doprowadzić do uszkodzenia struktury włosów.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
11730
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany