21 listopad 2013

Kiedy zaplanować ubezpieczenie dla dziecka?

Posiadanie dzieci to jeden z celów życia człowieka. Z tego też powodu maluch są powodem do dumy, naszym oczkiem w głowie. Wielu rodziców jest w stanie poświęcić bardzo wiele, by dzieci były zdrowe i bezpieczne.

Jednym z elementów pozwalających na dokonanie tego są ubezpieczenia. W przypadku dzieci dobrym rozwiązaniem może być stosowanie trzech rozwiązań ubezpieczeniowych. Poniżej opisujemy każde z nich.


Ubezpieczenie zdrowotne

Państwowa służba zdrowia w wielu dziedzinach wymaga poprawy. Szczególnie dotyczyć to może pediatrii i zabiegów przeprowadzanych na młodych organizmach. Dlatego też szczególnie ważnym jest skorzystanie z np. ubezpieczenia zdrowotnego Signal Iduna, w przypadku dzieci oferowanego razem z rodzicami – takim pakietem jest ubezpieczenie rodzinne. W ramach takiego ubezpieczenia cała rodzina może leczyć się u wybranych lekarzy specjalistów bez dodatkowych opłat, przeprowadzone są badania czy też leczenie ambulatoryjne. Skorzystanie z ubezpieczenia zdrowotnego dla dzieci daje nam pewność, że nie będziemy musieli czekać w wielogodzinnych kolejkach do lekarzy, a jednocześnie nie poniesiemy dodatkowych kosztów za usługi lekarzy specjalistów.


Ubezpieczenie posagowe

Ubezpieczenie posagowe jest połączeniem ubezpieczenia na życie z częścią inwestycyjną. Właśnie ta druga jest w tym zakresie najważniejsza - jej zadaniem jest gromadzenie pieniędzy na przyszłość naszego dziecka. Jeśli więc decydujemy się na odkładanie kilkudziesięciu czy kilkuset złotych każdego miesiąca i inwestowanie tych pieniędzy już od narodzin dziecka, to do osiągnięcia pełnoletniości naszej pociechy możemy zgromadzić nawet kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych, które pozwolą na idealny start w dorosłość. Z pewnością byłby to wspaniały pomysł na prezent na osiemnaste urodziny.


Ubezpieczenie na życie

Częścią wspomnianego wyżej ubezpieczenia posagowego jest również ubezpieczenie na życie, które oferowane jest również jako samodzielny produkt ubezpieczeniowy. Jego zadaniem jest ochrona życia i zdrowia dziecka, najczęściej związanych z wypadkami. Jeśli taki miałby miejsce, to ubezpieczyciel wypłaca stosowne odszkodowanie, zależne od powstałych obrażeń oraz sumy gwarancyjnej ubezpieczenia. Takie produkty nie są kosztowne i możemy umowy ubezpieczenia zawrzeć nawet z niewielką składką, na poziomie kilkudziesięciu złotych rocznie.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany