15 czerwiec 2016

Oczko potrzebuje naszej pomocy w walce o życie

fot. Facebook / Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada
Oczko jest malutki, waży zaledwie kilka kilogramów. Pozwala się przytulić Doktorowi Radkowi - człowiekowi, który wraz ze sztabem swoich pracowników od kilku dni zajmuje się Oczkiem. Psiak im zaufał, pomimo tego że to właśnie od człowieka doznał ogromnego okrucieństwa i krzywdy. To przez człowieka, choć trudno określić go tym mianem Oczko musi teraz walczyć o życie. I to właśnie my - ludzie możemy, a nawet musimy mu teraz pomóc, by mógł tą walkę wygrać.
REKLAMA
O Oczku dowiedzieliśmy się kilka dni temu. Właśnie wtedy skatowany pies trafił pod opiekę lecznicy Ada w Przemyślu. Jego stan był tragiczny, zwierzak miał uszkodzoną wątrobę i zmiażdżone płuca. Oczko ( takie imię otrzymał już w lecznicy) był bity tak mocno, że jego oczy wypadły z oczodołów. Kto tak okrutnie potraktował psiaka nie wiadomo, policja szuka sprawcy. Co takiego zrobił Oczko, za co spotkał go tak okrutny los? Na tego typu pytania odpowiedzi nie usłyszymy chyba nigdy. Ilekroć czytam lub słyszę o podobnej sprawie pytam się skąd w człowieku tyle okrucieństwa i nienawiści. Nie umiem odpowiedzieć, ani tego pojąć. W takich chwilach po prostu wstyd mi, że jestem człowiekiem…

Stan Oczka, pomimo tego, że nadal jest ciężki uległ poprawie. Piesek ma za sobą pierwsze spacery u boku troskliwego opiekuna. Informacje na temat postępów w leczeniu Oczka znajdziecie tutaj 

Pomimo, że świat i ludzie tak bardzo zawiedli tego zwierzaka, Oczko nadal walczy, chce żyć. Jakby czuł, że gdzieś na świecie czeka ktoś, kto chce dać mu dom i miłość, na którą zasługuje. Weterynarze z lecznicy Ada robią co tylko w ich mocy, aby uratować psiaka. Bez względu na nieprzespane noce, przemęczenie i wzruszenie, którego nie ukrywają toczą walkę o to, by Oczko wrócił do zdrowia. Tak, jakby chcieli mu udowodnić, że ludzie nie tylko zadają ból i cierpienie, ale również troszczą się i potrafią kochać. 

Jednak, aby Oczko mógł wyzdrowieć potrzebne są środki na jego leczenie. Przed nim jeszcze daleka droga, kosztowna. Oczko potrzebuje naszej pomocy. Nie możemy pozwolić, aby pieniądze stanęły na drodze do jego zdrowia. Każdy może pomóc, wesprzeć choćby niewielkim datkiem. Zastanówmy się dzisiaj czy naprawdę musimy kupić tą czekoladę, paczkę papierosów czy kolejną parę butów. Ktoś bardzo nas potrzebuje. Pomóżmy po prostu na miarę naszych możliwości. 

Jeśli chcesz wspomóc Oczko w jego walce o zdrowie, podpowiadamy jak to zrobić:

FORMULARZ PayPal/DotPay (szybkie płatności internetowe):
https://ssl.dotpay.pl/?id=36478&opis=Oczko

BEZPOŚREDNI PRZELEW:
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych
ul. Zamoyskiego 15
37-700 Przemyśl
Bank Zachodni: 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000
W tytule: Oczko
Przelewy z zagranicy Swift : WBKPPLPP

Wierzymy, że Oczko z naszą pomocą wygra tą nierówną walkę, a cała ta smutna historia znajdzie pozytywne zakończenie. Oczami wyobraźni widzę, jak oczko merda radośnie ogonkiem, jak śpi na kolanach swojego właściciela, w domu gdzie zamiast bólu i cierpienia doświadcza miłości i troski. 


 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
11730
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany