12 maj 2016

Rozwiązywali szarady na mistrzostwach

Grudziądz gościł uczestników VII Szaradziarskich Mistrzostw organizowanych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. W turnieju głównym rywalizowało 52 zawodników z całego kraju, a łącznie było ich 80.
REKLAMA

Do dyspozycji mieli różnorodne zadania szaradziarskie, począwszy od znanych odmian krzyżówek, wirówek, szyfrogramów, a na pantropach i tematycznych kończąc. Zestaw łamigłówek ułożyli członkowie Toruńskiego Klubu Szaradzistów „Sfinks”: Stanisław Bruszkowski, Marian Chylewski, Dariusz Cugier, Dariusz Staszkiewicz i Franciszek Zimny. Niektóre z zadań były związane z województwem kujawsko-pomorskim oraz Grudziądzem.

Najlepiej z przygotowanym materiałem poradził sobie Marcin Zieliński z Warszawy. Zwycięzca zdobył puchar Prezydenta Grudziądza z wynikiem 113 pkt. Drugie miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej otrzymał Tomasz Tokarski z Gdyni, z kolei trzecią lokatę i puchar Dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej przyznano Agnieszce Warwas z Poznania. Z grudziądzan najlepszy był Arkadiusz Zieliński, który otrzymał puchar ufundowany przez firmę KRD.

Warto również wspomnieć o konkursie z krzyżówką muzyczną pn. „Wirtuozi gitary”. Jego uczestnicy odgadywali hasła na podstawie fragmentów utworów muzycznych w wykonaniu młodzieży z pracowni muzycznej OPP prowadzonej przez Macieja Gburczyka. W tej konkurencji najlepszymi okazali się Mariola Gąsior, Alicja Stiller i Grzegorz Chomicz. Ponadto była krzyżówka wędkarska Mariana Chylewskiego, ilustrowana zdjęciami. Tutaj „zabłysnęli” Agnieszka Warwas, Danuta Żebrowska i Grzegorz Kacała.

Po konkursach uczestnicy mistrzostw odwiedzili stację uzdatniania wody mieszczącą się w Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni.

Biuro Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
11730
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany