Inne artykuł sponsorowany
8 listopad 2016

Rusza charytatywna akcja „Pomóż dzieciom sięgnąć gwiazd”

fot. nadesłane
Henkel i Kaufland zapraszają do udziału w akcji „Pomóż dzieciom sięgnąć gwiazd” realizowanej na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Od 20 października do 30 listopada część dochodu ze sprzedaży produktów wybranych marek producenta w sieci sklepów Kaufland zostanie przeznaczona na wyposażenie w nowoczesny sprzęt 12 świetlic środowiskowych prowadzonych przez Stowarzyszenie. Pozwoli to zorganizować ciekawe zajęcia dodatkowe podopiecznym organizacji, dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.
Każdy, kto między 20 października a 30 listopada kupi w sieci Kaufland produkty marek: Persil, E, K2r, Perwoll, Silan, Somat, Pur, Bref, Clin, Gliss Kur, Taft, Syoss, Schauma, Palette, Fa, Vademecum i Denvit, dokłada symboliczną cegiełkę do nowoczesnego wyposażenia w świetlicach SOS Wiosek Dziecięcych. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup laptopów, drukarek i rzutników, co pozwoli prowadzić w świetlicach jeszcze ciekawsze zajęcia pozaszkolne, a tym samym rozwijać pasje i zainteresowania podopiecznych Stowarzyszenia.

„W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnej technologii jest elementem kluczowym w rozwoju młodego człowieka. Jako firma mamy świadomość, że nie każdy go posiada. Dlatego też niezmiernie cieszymy się, że możemy po raz kolejny wesprzeć SOS Wioski Dziecięce, w tak słusznej, edukacyjnej inicjatywie – powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska. „Doposażenie świetlic to element wyrównywania szans, ale też podkreślenie roli nowoczesnej edukacji w tym zakresie” – dodała.


Świetlice wsparcia dziennego SOS Wiosek Dziecięcych to miejsca spotkań zarówno dla dzieci jak i ich rodzin. Działają w ramach Programu Umacniania Rodziny. Niemal 1000 podopiecznych Stowarzyszenia z rodzin dotkniętych problemami społecznymi – dzieci w wieku 6-17 lat, może spędzać tam aktywnie i produktywnie czas po szkole. Oprócz zajęć edukacyjnych, językowych czy sportowych dla dzieci i młodzieży w świetlicach prowadzone są również warsztaty z rodzicami, które mają na celu umacnianie więzi rodzinnych. Poza działalnością edukacyjną i socjoterapeutyczną świetlice organizują również darmowe porady prawne i szkolenia dla rodziców.


„Wspieramy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jako partner strategiczny od ponad roku. Wiemy jak ważny jest równy dostęp do edukacji i nowoczesnych technologii w procesie wyrównywania szans. Realna pomoc – tak jak w przypadku wyposażenia świetlic – to najlepszy sposób na naukę, zabawę oraz rozwój dziecięcych talentów i pasji. Dlatego też bez wahania zdecydowaliśmy się wziąć udział w akcji” - powiedział Krzysztof Szponder, wiceprezes zarządu Kaufland Polska.


Akcja doposażania świetlic to kolejny przejaw zaangażowania firm Henkel i sieci Kaufland w Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Henkel Polska, w ramach wolontariackiego programu pracowniczego - „Shaping Futures”, już od kilku lat realizuje warsztaty fryzjerskie dla młodych podopiecznych Stowarzyszenia. Kaufland z sukcesem realizuje wiele projektów w ramach wolontariatu pracowniczego na rzecz dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych - ,,Każdy telefon może pomóc’’, Dzień Dziecka, czy aktywny udział pracowników firmy Kaufland w ,,Biegu po uśmiech’’ w SOS Wiosce w Kraśniku.


„W świetlicach SOS nasi podopieczni otrzymują posiłek, odrabiają lekcje, organizujemy im zajęcia dodatkowe z angielskiego, matematyki, tańca czy sportowe. Rozwijamy ich pasje i umiejętności. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu będziemy mogli prowadzić jeszcze bardziej wartościowe warsztaty dla dzieci jak i całych rodzin. To dla nas nieoceniona pomoc” – mówi Anna Choszcz-Sendrowska, PR Manager Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.


Więcej szczegółowych informacji na stronie www.wioskisos.org


Informacje o Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to organizacja działająca od blisko 70 lat w 135 krajach. Niesie pomoc dzieciom tworząc rodzinne formy opieki zastępczej nazywane SOS Wioskami Dziecięcymi. Prowadzi skierowane do rodzin zagrożonych rozpadem programy wsparcia oraz wspólnoty młodzieżowe, w których młodzi ludzie opuszczający Wioski SOS pod okiem opiekunów uczą się samodzielnego życia.


Informacje o firmie Henkel

Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), Beauty Care (kosmetyków) oraz Adhesive Technologies (klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych). Założona w 1876 roku firma jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, oferując tak znane marki jak Persil, Schwarzkopf i Loctite. Henkel zatrudnia prawie 50 tysięcy pracowników. W 2015 roku wartość sprzedaży Henkla wyniosła 18,1 miliarda euro, a skorygowany zysk operacyjny 2,9 miliarda euro. Akcje uprzywilejowane firmy wchodzą w skład niemieckiego indeksu giełdowego DAX.


Informacje o sieci Kaufland

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Należy do dużych przedsiębiorstw handlowych Europy z branży nowoczesnych sklepów wielkopowierzchniowych. W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 147 300 pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich już ponad 200. Kaufland jest Partnerem Strategicznym organizacji SOS Wioski Dziecięce i wspiera opuszczone i osierocone dzieci.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany