30 czerwiec 2016

Syzyfowa praca, czyli jak pracownicy Alby mieszają posortowane odpady

Jakiś czas temu firma Alba, która zajmuje się odbieraniem odpadów zagroziła grudziądzanom podwyżką cen za swoje usługi. Argumentem miało być nieodpowiednie sortowanie śmieci przez grudziadzan. Teraz okazuje się, że pracownicy Alby również nie przykładają się odpowiednio do swoich obowiązków i mieszają posortowane wcześniej odpady.
REKLAMA
Grudziądzanom zarzucano, że nie zwracają uwagi na segregację odpadów i mieszają śmieci, przez co firma odbierająca nieczystości będzie zmuszona podnieść ceny. Pisaliśmy o tym w kwietniu: 

Aba grozi podwyżkami cen za odbiór odpadów

Teraz okazuje się, że firma zarzucająca mieszkańcom Grudziądza niefrasobliwość sama ma „wiele za uszami”. Jedna z grudziądzanek była świadkiem bulwersującej sytuacji. Jadąc ulicą Czerwonodworną napotkała ekipę Alby przy pracy. Kobieta postanowiła nagrać filmik, na którym wyraźnie widać jak opróżniane są pojemniki. Do tej samej śmieciarki trafiają odpady z pojemników na śmieci zmieszane, biodegradowalne oraz tworzywa sztuczne. Odpady zostają zmieszane, zgniecione przez prasę, ą śmieciarka rusza dalej. Zdenerwowana kobieta postanowiła upublicznić filmik w serwisie Youtube. Sprawa została zgłoszona również do Urzędu Miejskiego.

Sytuacja wydaje się oczywista, chociaż przedstawiciele Alby tłumaczą, że ich pracownicy nie mieszają odpadów. Pracownicy odbierający śmieci mieli użyć kontenerów do posprzątania bałaganu powstałego podczas prawidłowego opróżniania pojemników. Swoja drogą podczas opróżniania kontenerów musiał powstać spory bałagan, bo na filmiku wyraźnie widać, że opróżniane pojemniki są pełne odpadów...
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
11730
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany