13 kwiecień 2016

Szpital weźmie kolejny kredyt w para banku. Ty go spłacisz

Wczoraj doszło do spotkania radnych z pełniącym obecnie obowiązki dyrektora grudziądzkiego szpitala Michałem Jonczyńskim. Atmosfera była dość napięta. Podczas obrad potwierdzono ubiegłoroczną placówki oraz zadeklarowano, że zaciągnie ona kolejny kredyt wysokości 120 mln złotych.
REKLAMA
Dyrektor lecznicy potwierdził to, o czym mówiono od bardzo dawna – rok 2015 szpital zamknął ze stratą sięgająca 43 mln złotych. Niestety obecnie sytuacja również nie wygląda najlepiej, ponieważ po 3 miesiącach placówka ma już 11 milionów straty. 

To jednak nie koniec złych informacji. Planowane jest również zaciągnięcie kolejnego kredytu, w wysokości 120 mln złotych. Udzielić ma go instytucja pozabankowa. Z powodu dramatycznej sytuacji finansowej szpitala nowy dyrektor nie ma innego wyjścia, jak po raz kolejny zadłużyć go.

Podczas spotkania radni pytali również o zmiany organizacyjne szpitala, które pozwolą czerpać zyski z działalności usługowej. 

Na spotkaniu nie pojawił się prezydent Malinowski. Radni opozycji uznali to za oznakę bezradności i zmęczenia tą katastrofalną sytuacją lecznicy. Za winnych obecnej sytuacji uznają oczywiście radnych Platformy Obywatelskiej i Prezydenta, którzy doprowadzili do zapaści finansowej lecznicę i całe miasto. 

Teraz, aby się ratować szpital musi zaciągnąć kolejny kredyt i komercyjnie wykorzystywać swój majątek. Radni prawa i Sprawiedliwości nie są przekonani do słuszności zaproponowanych przez nowego dyrektora placówki rozwiązań obecnego kryzysu.  Najlepszym tego dowodem są mocne słowa radnego Andrzeja Wiśniewskiego, które skierował do polityków PO.

Jednak kwestia poczucia winy i odpowiedzialności zaistniałej sytuacji nie zmienia faktu, że za obecne zadłużenie i kolejne kredyty zapłacą mieszkańcy Grudziądza...
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany