29 kwiecień 2021

Adamczyk: celem jest to, aby pasażerowie w większości korzystali z transportu kolejowego

fot. PAP
Naszym celem jest, aby pasażerowie w przeważającej większości korzystali z transportu kolejowego - powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że polskie koleje muszą być punktualne, przewidywalne i komfortowe.
REKLAMA

"To dobry dzień i dobra informacja przed majowym weekendem. Szczególnie dla wszystkich tych, którzy planują podróż koleją z rowerem, ale także dla osób z niepełnosprawnościami. PKP Intercity otwiera pierwsze dwa wagony z 40 zamówionych u polskich producentów. To efekt prowadzonej polityki taborowej. To efekt decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości, że Polska kolej musi się zmieniać i zmienia na naszych oczach. Patrząc na te wagony, na ich funkcjonalność - można powiedzieć, że polska kolej pięknieje" - mówił Adamczyk w czwartek podczas konferencji prasowej na dworcu Warszawa Wschodnia poświęconej nowemu typowi wagonu pasażerskiego COMBO.

Szef resortu infrastruktury wskazał, że celem rządu Zjednoczonej Prawicy jest to, aby pasażerowie w przeważającej większości zaczęli korzystać z transportu kolejowego.

"Tak, aby przedłożyli ponad transport samochodowy, transport kolejowy. Ale także, aby mogli korzystać z kolei przewidywalnej, punktualnej, z wagonów i miejsc komfortowych. Tak, aby dotyczyło to każdego, bez względu na to, czy jest w pełni sprawny, czy niestety obarczony niepełnosprawnościami. Temu służy ten program, dzięki któremu powstają wagony o podwyższonym standardzie, dzięki któremu transport koleją będzie należał do przyjemności" - wskazał minister Adamczyk.

W jego ocenie po pandemii COVID-19, która zdaniem ministra niedługo na szczęście najpewniej ustąpi, PKP Intercity znów będzie mogła być dumna z liczby przewożonych pasażerów. Przypomniał, że przed wybuchem epidemii osiągnięte zostały najwyższe wyniki w tym zakresie od początku XXI wieku. Zdaniem Adamczyka determinacja rządu Mateusza Morawieckiego w zakresie "dobrej zmiany na kolei" będzie lokowała Polskę w europejskiej czołówce jeżeli chodzi o komfort, wygodę i przewidywalność. (PAP)

Autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

twi/ rau/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany