Budowa łącznika w strefie ekonomicznej dobiega końca

fot. UM Grudziądz
Budowa łącznika ul. Lipowej z ul. Droga Graniczna dobiega końca. Dzisiaj inwestycję tą odwiedziła posłanka Anna Gembicka, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

 - Każda inwestycja drogowa jest dla nas bardzo ważna. Ten projekt otwiera drogę kolejnym inwestorom chcącym rozwijać się w naszym regionie. Cieszę się, że dzięki współpracy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z samorządem miasta Grudziądza udało się tą budowę przeprowadzić – mówiła w trakcie konferencji prasowej posłanka Gembicka.

Podkreślała również rolę tworzenia nowych, dobrych jakościowo miejsc pracy, które będą rozwijać lokalną społeczność. Wyraziła nadzieję, że rozwijanie Grudziądzkiej Strefy Ekonomicznej przyczyni się do zatrzymania młodych ludzi w regionie i mieście. Posłanka podkreśliła, że w celu wspierania inwestycji drogowych powołany został Fundusz Dróg Samorządowych, na który do 2028 r. rząd przeznaczy 36 mld zł.

- Mamy trudną sytuację, jesteśmy cały czas w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i mimo tego, że w naszym regionie tych zachorowań jest mniej, cały czas musimy być czujni. Tym bardziej cieszą pozytywne inicjatywy wpływające na rozwój naszego regionu. Jesteśmy w bardzo ważnym miejscu, to ważna inwestycja otwierająca możliwości dla 26 hektarów kolejnych terenów inwestycyjnych, zwiększających potencjał Grudziądza i tej części regionu. Takie inicjatywy, to dobry przykład współpracy rządowej z samorządami lokalnymi – mówił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

- Polska Strefa Inwestycji, to program rządowy którego celem jest wsparcie inwestycji i przyciąganie inwestorów w szerokim zakresie. Tym programem zarządza 14 spółek, m.in. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Niedługo na tych 26 hektarach powstaną fabryki. Mogę również powiedzieć, że jesteśmy w zaawansowanych negocjacjach z inwestorem, który na 11 hektarach wybuduje tutaj nowoczesne przedsiębiorstwo. To niezwykle ważne dla Grudziądza. W planach, w porozumieniu z miastem, mamy także kolejne inwestycje, które pomogą przyciągnąć tu następne firmy – podkreślał Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

-Współpraca grudziądzkiego samorządu z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną trwa od 2007 r.  i łącznie na 116 hektarach podstrefy udało się pozyskać wspólnie inwestorów, którzy zadeklarowali utworzenie ponad 2 tys. miejsc pracy. Dzięki powstawaniu kolejnych obszarów inwestycyjnych miasto może się rozwijać – mówiła Joanna John-Błażyńska, dotychczasowa Prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego, koordynująca inwestycję w podstrefie.

Obecnie w grudziądzkiej Strefie Ekonomicznej jest zatrudnionych około 2 100 pracowników. W perspektywie najbliższych miesięcy powstaną kolejne miejsca pracy. Głównymi pracodawcami są takie firmy jak Mr Garden, Schumacher Packaging, SITS czy Limito.

Wartość budowy łącznika ul. Lipowej z ul. Droga Graniczna wyniosła 5 mln zł i była współfinansowana przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych w naszym mieście przeprowadzone zostaną jeszcze dwie inwestycje – przebudowa ul. Rapackiego wraz z ul. Królewską oraz remont ul. Jackowskiego.

Beata Adwent
Rzecznik Prasowy

Data dodania 16 czerwca 2020

Data edycji 16 czerwca 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany