24 listopad 2023

GDDKiA ostrzega przed śliskimi drogami, śniegiem i śniegiem z deszczem

zdjęcie: GDDKiA ostrzega przed śliskimi drogami, śniegiem i śniegiem z deszczem / pixabay/5895336
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg pracuje 650 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania - poinformowała w piątek wieczorem GDDKiA.
REKLAMA

Jak przekazała GDDKiA ślisko na drogach może być w województwie pomorskim na dk 6 na odc. Radzikowo – Lębork, na dk 91 na odc. Rusocin – Pieniążkowo, na dk 22 na odc. Starogard Gdański – Stare Pole oraz w województwie mazowieckim na dk 62 odc. Wyszogród – Nowy Duniów, na dk 60 na odc. Sieraków – Drobin i na dk 10 na odc. Drobin – Blinno.

Śliskich odcinków kierowcy mogą się też spodziewać w województwie wielkopolskim na dk 25 na odc. Konin - Skulsk i w województwie podkarpackim na dk 84 na odc. Zagórz – Krościenko oraz na dk 28 na odc. Dąbrówka Ruska - Zarszyn.

Mżawka lub deszcz mogą z kolei występować terenie województw: kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Z kolei śnieg albo śnieg z deszczem występuje na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
4.5°C
wschód słońca: 06:49
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2024-03-09 17:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-07 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-08 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany