13 styczeń 2021

GDDKiA: utrudnienia na drogach z powodu błota pośniegowego i śliskości

fot. PAP
Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Jednak z powodu błota pośniegowego i lokalnej śliskości na wielu z nich mogą wystąpić utrudnienia.
REKLAMA

GDDKiA przekazała we środę rano, że na sieci dróg krajowych pracuje 1079 pojazdów do zimowego utrzymania.

W warmińsko-mazurskim warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność na we wschodniej części województwa, na dk 58 odc. Olsztynek – Czarny Piec oraz dk 53 odc. Olsztyn – Pasym. W pomorskim z kolei na dk 22 odc. Chojnice – Starogard Gdański, w Wielkopolsce na dk 25 odc. Kalisz – Rychwał, zaś w łódzkim na S8 odc. Sieradz – Łódź.

W woj. śląskim utrudnienia występują na pięciu drogach krajowych: dk 43 w granicach województwa, dk 46 odc. gr. woj. opolskiego – Częstochowa, dk 11 odc. gr. woj. opolskiego – Tarnowskie Góry, dk 81 w granicach województwa oraz dk 44 w granicach województwa.

W Małopolsce przejezdność jest utrudniona na dk 75 odc. Tęgoborze – granica Państwa, dk 7/S7 odc. Głogoczów – granica Państwa. Na Mazowszu z kolei błoto pośniegowe i śliskość jezdni występują we wschodniej części województwa, na dk 79 odc. Potycz – gr. woj. świętokrzyskiego, dk 48 odc. Podlesie Duże – gr. woj. lubelskiego oraz dk 12 odc. Gózd – gr. woj. lubelskiego.

Na Lubelszczyźnie utrudnienia na drogach krajowych dotyczą południowo-wschodniej części województwa, dk 82 w granicach województwa, dk 63 odc. Radzyń Podlaski – granica Państwa, dk 19 odc. Radzyń Podlaski – gr. woj. podlaskiego, dk 2 odc. Biała Podlaska – gr. woj. podlaskiego. Za to na Podlasiu zachodniej części województwa i dk 19 odc. Białystok – gr. woj. mazowieckiego.

Na Podkarpaciu z powodu pogody przejezdność jest utrudniona na wszystkich drogach w województwie.

W powyższych wymienionych miejscach GDDKiA apeluje o szczególną ostrożność podczas jazdy.

Według prognoz IMiGW, w środę zachmurzenie będzie na ogół duże. Przelotne opady śniegu, na wybrzeżu i lokalnie na krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem. Na wybrzeżu i Pomorzu możliwe burze. Przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm, na północnym zachodzie i w górach o 8-10 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. na wschodzie do 2 st. na południowym zachodzie i do 3 st. na wybrzeżu, na obszarach podgórskich Karpat od -6 st. do -3 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na zachodzie kraju porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu i obszarach podgórskich do 70 km/h, w Tatrach do 75 km/h, a w Sudetach do 110 km/h. Wiatr miejscami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

skib/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-10-17 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany