Rozpoczyna się budowa drogi w Strefie Ekonomicznej

fot. UM Grudziądz
Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Maciej Glamowski oraz przedstawiciele Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej symbolicznie wkopali łopatę rozpoczynając inwestycję budowy drogi od ul. Lipowej do ul. Granicznej.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Zbigniew Szczupakowski, Prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego Joanna John-Błażyńska, Dyrektor Finansowa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Katarzyna Pasternak, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Sylwia Łazarczyk, Dyrektor oddziału Toruń firmy Strabag Bogusz Czupryński,

„Budujemy drogę, która udostępni kolejne 27 hektarów dla inwestorów chcących inwestować w naszym mieście. Inwestycja jest przykładem tego, że możemy wspólnie z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną działać na rzecz pozyskiwania przedsiębiorców. Ta droga jest bardzo ważna, ponieważ są to ostatnie tereny inwestycyjne w tej części naszego miasta” mówił w trakcie spotkania Maciej Glamowski.

Inwestycja obejmie budowę drogi w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Grudziądzu. Przebudowany zostanie również odcinek kanalizacji deszczowej oraz uzbrojenie podziemne. Ulica zyska także oświetlenie.

„Liczymy na to, że pojawią się tutaj nowi inwestorzy. Mam nadzieję, że będą to przedsiębiorcy z sektora produkcyjno-wytwórczego. Dla Strefy byłoby to najkorzystniejsze” mówił Dyrektor Zbigniew Szczupakowski.  

Obecnie w grudziądzkiej Strefie Ekonomicznej jest zatrudnionych około 2 100 pracowników. W perspektywie najbliższych ośmiu miesięcy powstanie kolejne 900 miejsc pracy. Głównymi pracodawcami są takie firmy jak Mr Garden, Schumacher Packaging, SITS czy Limito.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma STRABAG Sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi 5 008 186,55 zł i jest współfinansowana przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Budowa powinna zakończyć się do 30 czerwca 2020 r.

Prezydent w trakcie spotkania zapowiadał również, że miasto poszukuje kolejnych terenów inwestycyjnych np. przy zjeździe autostradowym, które przyciągną przedsiębiorców do naszego miasta.

 

Beata Adwent
Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany