Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Rybackiej

zdjęcie: Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Rybackiej / fot. UM Grudziądz
fot. UM Grudziądz
Na ul. Rybackiej odbyła się dzisiaj konferencja z udziałem prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Jej przedmiotem było rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę tej ulicy.
REKLAMA

Wybrana oferta przedstawiona została przez firmę Puree Investments z Chorzowa na kwotę ok 4,5 mln zł. Prace zostaną rozpoczęte po przedstawieniu i zaakceptowaniu przygotowanego przez wykonawcę harmonogramu.

W ramach inwestycji dokonana zostanie przebudowa całej długości ulicy Rybackiej od ronda im. Jana Sikorskiego do drogi wojewódzkiej nr 402 - aleją 23 Stycznia. Ulica posiadać będzie jedną jezdnię jednokierunkową z pasem ruchu o szerokości 3,5 metra ze ścieżką rowerową dwukierunkową przy jezdni od strony zachodniej. Powstaną nowe nawierzchnie chodników. Ścieżka rowerowa od strony południowej połączy się ze ścieżką istniejącą przy rondzie Jana Sikorskiego, a od strony północnej ze ścieżką rowerową wzdłuż Al. 23 Stycznia. Dodatkowo zostanie przebudowany mur oporowy znajdujący się po zachodniej stronie ulicy Rybackiej.

- To rozstrzygnięcie przetargu na kolejną inwestycję drogową w Grudziądzu – mówi prezydent Maciej Glamowski. – Ta inwestycja jest wyczekiwana przez mieszkańców. Na jej przykładzie widać jak dużo inwestujemy w poprawę stanu naszej miejskiej infrastruktury.

 


Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne

fot. Mirosław Kowalewski

Data dodania 04 listopada 2022

Data edycji 04 listopada 2022

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
0.2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2022-11-27 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany