16 październik 2019

Utrudnienia w ruchu od 18 października

fot. UM Grudziądz
Od 18 października wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Poniżej przedstawiamy daty i lokalizacje ulic zamkniętych i z ograniczonym przejazdem.
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu informuje, że w związku z organizowanym w dniu 19 października 2019 r. Dniem Dawcy Szpiku, zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie ulic Starego Miasta.

Od dnia 18 października 2019 r. od godzin popołudniowych, wyłączony zostanie postój pojazdów, zlokalizowany przy płycie Rynku Głównego, a pozostawione pojazdy odholowane zostaną na koszt Właściciela.

Od dnia 19 października 2019 r. od godzin porannych, wyłączona z ruchu zostanie ul. Kościelna na odcinku od ul. Ratuszowej do ul. Poprzecznej, objazd dla pojazdów wyznaczono poprzez ulicę Kościelną, ulicę Tkacką, ulicę Starą w kierunku Rybnego Rynku i ulicy Wybickiego.

Zmiany w stałej organizacji ruchu obowiązywać będą do dnia 19 października do godz. 19:00.

Mieszkańcom Grudziądza zalecamy korzystanie z alternatywnych dróg objazdowych, stanowiących podstawowy układ komunikacyjny miasta Grudziądza.

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu informuje także, że od dnia 18 października 2019 r. zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu drogi krajowej nr 55 – ul. Solidarności, na odcinku od ronda Jerzego Popiełuszki do ulicy gen. Józefa Hallera. Zmiany w stałej organizacji ruchu podyktowane są potrzebą wykonania zatok postojowych, przeznaczonych do kontroli pojazdów osobowych i ciężarowych, typowanych przez służby uprawnione.

Zmiany w stałej organizacji ruchu polegać będą na zawężeniu prawego pasa ruchu pojazdów oraz całkowitym wyłączeniu ruchu pieszo – rowerowego po stronie Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni, ruch pieszo – rowerowy realizowany będzie wyłącznie po stronie zabudowy handlowej. W związku z realizacją prac, rozłączone zostanie oświetlenie uliczne po stronie zamkniętego ciągu pieszo – rowerowego.

Ponadto w miesiącu listopadzie 2019 r. planuje się realizację prac remontowych nawierzchni ulicy Solidarności.

W celu zniwelowania procesu degradacji nawierzchni przewidziano wykonanie remontu polegającego na frezowaniu nawierzchni oraz wykonaniu warstw nawierzchni z betonu asfaltowego, wraz z regulacją wysokościową włazów kanałowych i kratek ściekowych. Wykonanie remontu w technologii nakładek bitumicznych, należy traktować jako odnowienie warstw jezdni, które to przyczyni się do wyeliminowania kosztów związanych z wykonywaniem remontów cząstkowych oraz zmniejszenia w znacznym stopniu kosztów odszkodowawczych za uszkodzone pojazdy. Przełoży się również na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu kołowego.

Na realizację przedmiotowego zadania pozyskano dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej, z Ministerstwa Infrastruktury, Departament Dróg Publicznych w kwocie 696.932,00 zł.

Całkowita wartość wykonania robót drogowych wynosi 2.051.614,24 zł brutto, wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z o. o.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

ZDM w Grudziądzu

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany