10 czerwiec 2020

Cela nr 3 zagra online z okazji urodzin miasta

fot. UM Grudziądz
W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczna zrezygnowaliśmy z organizacji Jarmarku Spichrzowego w takiej formie, jak odbywało się to rok temu. W trosce o bezpieczeństwo chcemy unikać skupiania się dużej liczby osób w jednym miejscu. Dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie koncertu online w ramach urodzin miasta, czyli Jarmarku Spichrzowego.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Cela nr 3 zagra z okazji święta miasta. 19 czerwca odbędzie się internetowy koncert, który będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych. Zespół zagra na żywo z Klubu Akcent. 18 czerwca to dzień w którym nasze miasto obchodzi swoje urodziny. Grudziądz prawa miejskie otrzymał w 1291 roku. Władze miasta i grudziądzkie instytucje kultury pragną zapewnić mieszkańcom odrobinę rozrywki w bezpieczny sposób. Dlatego zapraszamy na wyjątkowy koncert Celi nr 3, który będzie można oglądać przed ekranami komputerów, telewizorów i smartfonów. Transmisja online odbędzie się 19 czerwca o godzinie 20:00 na profilu Facebook oraz YouTube Klubu Akcent.  Link do transmisji pojawi się w dniu koncertu.


CELA NR 3

W 1984 roku rozpoczynali grę w różnych zespołach: najpierw była Kaplica, później Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci, no i w końcu Cela nr 3. Zaczęły się próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano ich na Festiwal Muzyków Rockowych „Jarocin’87”. Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, że to był Jarocin. Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje i zaproszenia. Wtedy zaczęło się koncertowanie po Polsce. Grali wszędzie tam, gdzie ich zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku „z przyczyn obiektywnych” ich drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że spotkali się ponownie. Jak mówią: „w czasie rozmowy przy piwku” padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęli pierwsze próby. Potem już poszło z górki - próby, koncerty – m.in.

Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Grali na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „ich podwórka”.

Skład zespołu:

  • Wiesław „Gruby” Panter – głos, bas
  • Krzysztof „Dee Dee” Panter – gitara. Głos
  • Rafał Stelmaszuk – bębny
  • Andrzej „Anda” Krajewski – bas
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany