20 styczeń 2023

Koncert Niedzielny: Magia Strun - Barbara Szelągiewicz i Michał Zator | Otwarcie wystawy malarstwa Mileny Wiśniewskiej

fot. Alicja Langowska
15 stycznia w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu miał miejsce koncert, podczas którego skrzypaczka i śpiewający harfista przenieśli publikę w świat niebanalnie brzmiących aranżacji.
REKLAMA

Michał Zator

Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszamy do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista piętej edycji „Mam Talent”. Obecnie współtworzy duet z Natalią Niemen. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie.

Barbara Szelągiewicz 

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych skrzypaczek, grających muzykę rozrywkową w naszym kraju. Od wielu lat towarzyszy największym gwiazdom w Polsce i zagranicą. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu ze specjalnością skrzypce, a także Studia Podyplomowe – manager kultury – w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych. Jej niepowtarzalny dźwięk rozbrzmiewał u takich gwiazd, jak: Ray Wilson (ostatni wokalista legendarnej grupy Genesis), Stiltskin, Zbigniew Wodecki, Sylwia Grzeszczuk, Małgorzata Ostrowska, Maciej Maleńczuk, Perfect, Kasia Wilk, Nir Z, Olga Bończyk, Zdzisława Sośnicka, Eleni, Liber, PPNOU, Tre Voci.

Koncertowi towarzyszyło otwarcie wystawy „Lapis Lazuli”, autorstwa Mileny Wiśniewskiej

Lapis lazuli to kamień przede wszystkim o znaczeniu i wymiarze duchowym. Swym intensywnie niebieskim odcieniem przyciąga i przykuwa uwagę.
Lapis lazuli stosowany był po uprzednim zmieleniu jako pigment, występujący pod nazwą ultramaryna. Poprzez użycie tego koloru w swoich obrazach, artystka wprowadza odbiorcę do świata intuicji oraz nawiązuje do jedności z całym światem, dzieląc się przy tym swoją prawdą na temat postrzegania świata pozazmysłowego. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
2.6°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:26
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-02-11 10:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 12:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-17 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-18 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany