Muzeum znowu otwarte

fot. UM Grudziądz
Od piątku grudziądzkie Muzeum otworzy swoje wrota dla zwiedzających. Mieszkańcy ponownie będą mogli podziwiać wystawy stałe i czasowe. Wszystko jednak będzie odbywać się z uwzględnieniem zaleceń sanitarnych i z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.
REKLAMA

 Od 8 maja – po długiej przerwie – dostępne dla zwiedzających będą wystawy stałe i czasowe prezentowane w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu (za wyjątkiem wystawy „Bronisław Malinowski. Mistrz olimpijski. Lekkoatleta”).

Wystawy, prezentowane w Pałacu Opatek, Gmachu Głównym oraz spichrzach, dostępne będą w następujących godzinach:

poniedziałek: nieczynne

wtorek, środa, czwartek: 10.00 – 16.00

piątek: 10.00 – 18.00

sobota, niedziela: 10.00 – 16.00

W związku z panującą epidemią zawieszone zostają zajęcia edukacyjne i lekcje muzealne, wernisaże, wykłady, konferencje oraz zwiedzanie z przewodnikiem. Korzystanie z urządzeń multimedialnych, takich jak kioski i ekrany monitorów sterowane dotykiem, znajdujących się z Muzeum będzie niemożliwe.

 

Szczegółowe zasady zwiedzania w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu:

– Podczas zwiedzania zwiedzający zobowiązany jest do: zachowania bezpiecznej odległości od innych osób nie mniejszej niż 2 metry (nie dotyczy członków rodziny), zakrywania ust i nosa, przez cały czas zwiedzania przy użyciu odzieży lub jej części albo maseczek, stosowania się do ustalonej trasy i kierunku zwiedzania oraz jednokierunkowego ruchu na klatkach schodowych, stosowania się do ograniczeń dotyczących ilości osób mogących jednocześnie przebywać w jednym pomieszczeniu, stosowania się do sugestii pracowników obsługi odnośnie przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zwiedzania.

– Jednocześnie w jednej sali wystawowej mogą przebywać trzy osoby zwiedzające (nie dotyczy członków rodziny).

– Przy kasie może przebywać tylko jedna osoba dokonująca zakupu biletów, pamiątek lub publikacji z zachowaniem dystansu min. 2 metrów.

– Za dokonane zakupy zalecana jest płatność przy użyciu terminala płatniczego.

– Szatnia jest nieczynna. Zwiedzanie wystaw może odbywać się w odzieży wierzchniej.

– Dla osób zwiedzających udostępnia się jeden węzeł sanitarny zlokalizowany w budynku głównym Muzeum, dodatkowo wyposażony w środki do dezynfekcji rąk.

 

Jednocześnie informujemy, że wieża Klimek i muzealna Biblioteka pozostają nadal nieczynne. Natomiast teren Góry Zamkowej będzie dostępny dla mieszkańców.

Pracownicy grudziądzkiej instytucji kultury zwracają się z prośbą o wyrozumiałość dla nowej muzealnej rzeczywistości i zasad, które będą obowiązywać w tym czasie.

 

Redakcja Muzeum

Data dodania 09 maja 2020

Data edycji 09 maja 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany