20 styczeń 2022

Muzyka, spektakl i wystawa w CKT

fot. UM Grudziądz
Już jutro w Klubie Akcent coś dla kochających tanga, a w sobotę w Teatrze spektakl w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie. Melomanów z kolei zapraszamy na Koncert Niedzielny, a spragnionych obcowania ze sztuką na wernisaż wystawy malarstwa.
REKLAMA

21 stycznia w Klubie Akcent odbędzie się koncert grupy Sweet Accordion. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety do nabycia w cenie 20 zł.

Sweet Accordion mają w swoim repertuarze najbardziej znane i lubiane przeboje muzyki akordeonowej, walce musette, tanga, rytmy latynoamerykańskie, standardy jazzowe oraz hity muzyki popularnej.

Skład:
Izabela Biernacka-Grzanka – wokal
Muzyk instrumentalista, pedagog

Grzegorz Grzanka – akordeon.
Muzyk instrumentalista, aranżer, pedagog, lider projektu Sweet Accordion Quartet

Bartosz Pierściński – gitara basowa
Muzyk instrumentalista, realizator dźwięku

Marek Habryn – gitara akustyczna
Muzyk instrumentalista, kompozytor, aranżer, pedagog, twórca i lider zespołu The Broken Bridges

Cezary Grzanka – perkusja
Muzyk instrumentalista, perkusista młodzieżowych zespołów rozrywkowych

22 stycznia w Teatrze zostanie wystawiony spektakl „Pozytywni” Cezarego Harasimowicza, w reżyserii Krzysztofa Czeczota. Chętnych zapraszamy na godz. 16.00 i 18.30. Bilety do nabycia w cenie 95 zł, 100 zł i 110 zł (pozostały pojedyncze bilety).

„Pozytywni” to szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia w gwiazdorskiej obsadzie. Na tragikomiczną sesję terapeutyczną zapraszają:

  • Magdalena Boczarska,
  • Olga Bołądź/Hanna Konarowska,
  • Janusz Chabior, Łukasz Simlat

„Pozytywni” to kultowy już spektakl grany przy nadkompletach publiczności nie tylko na deskach warszawskiego Teatru IMKA, ale i w całej Polsce. Będzie śmiesznie, będzie wzruszająco... Rzecz rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym. Ewa jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, ma szczęśliwą rodzinę, udane życie i wydaje się, że wszystko jest piękne i idealne. Poznajemy jej pacjentów: Michała - geja, rolnika spod Mławy; Annę - arystokratkę, która odkrywa swoje -bynajmniej niearystokratyczne! - korzenie oraz Jana, męża i ojca dwójki dzieci, który od dawna czuje się kobietą.

Jaki będzie rezultat serii spotkań terapeutycznych? Niech pozostanie tajemnicą.

23 stycznia w Teatrze prawdziwa gratka dla kochających operę i operetkę. O godz. 12.00 tego dnia rozpocznie się Koncert Niedzielny „Z Mozartem w karnawał”. Wystąpią: Maria Malinowska – sopran, Zbigniew Kulwicki – baryton oraz Emilia Grażyńska-Stefanowicz – fortepian. Bilety do nabycia w cenie 15 zł (przedsprzedaż) oraz 19 zł (w dniu koncertu).

„Z Mozartem w karnawał” to styczniowa propozycja dla stałych i nowych bywalców Koncertów Niedzielnych w Teatrze. W programie zaplanowane zostały najpopularniejsze kompozycje mistrza, ale także największe hity kompozytorów oper, operetek i musicali. Miłą niespodzianką dla wielu będą też, z pewnością piosenki 20-lecia międzywojennego. Wystąpią niezwykle utalentowani, obdarzeni wspaniałymi głosami oraz nieprzeciętnymi zdolnościami aktorskimi artyści, gwarantujący wprowadzenie melomanów w pełen wrażeń i emocji nastrój.

Wykonawcy:

Maria Malinowska urodziła się w 1991 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Od dziecka wykazywała ogromne zainteresowanie muzyką. Po ukończeniu szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie fortepianu w Iławie, kontynuowała swoją edukacje w średniej szkole muzycznej w Olsztynie - już jako uczennica klasy śpiewu. Następnie podjęła studia na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (kierunek śpiew solowy). Studia magisterskie w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem.

W swoim repertuarze posiada zarówno pieśni, jak i arie koncertowe z okresu XIX i XX wieku; bliski jest jej repertuar związany z wykonawstwem artystycznej pieśni polskiej, niemieckiej, również kaszubskiej. Brała udział w licznych koncertach, oratoriach, audycjach dla dzieci oraz operach. Debiutowała w partii Zofii w „Halce” St. Moniuszki. Następnie w produkcjach uczelnianych jako Pamina w operze „Czarodziejski Flet” oraz Arminda w operze „La finta giardiniera” W.A. Mozarta. Wielokrotnie występowała jako solistka m. in. ze Słupską filharmonią Sinfonia Baltica, Koszalińską filharmonią, Operą Bałtycką oraz w prawykonaniach takich dzieł jak pieśni fonemiczne K. Nepelskiego w Wejherowskim Centrum Kultury oraz w prawykonaniu Mszy (Missa In Dis ,,Die Zauberflöte z dawnego rękopisu kościoła św. Mikołaja w Bielsku Białej) wspólnie z Sopocką Filharmonią Kameralną.

Również muzyka współczesna gości w jej repertuarze. Wraz z gdańską orkiestrą Akademii Muzycznej wykonywała w 2016 roku dzieła H. Jabłońskiego.

Laureatka dwóch konkursów wokalnych im. Marii Stankowej w Olsztynie. W 2016 roku wystąpiła wraz z Filharmonią Bałtycką w koncercie Pt. „Pomorskie talenty” jako najlepsza studentka roku akademickiego 2015/2106.

Uczestniczyła w kursach m. in. u Izabeli Kłosińskiej, Urszuli Kryger, Heleny Łazarskiej oraz Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej.

Zbigniew Kulwicki – reżyser, aktor, śpiewak. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu (filia zamiejscowa krakowskiej PWST). Od 1997 roku pracuje w CK Teatr w Grudziądzu, gdzie z powodzeniem kreuje role aktorskie w reżyserowanych osobiście spektaklach teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdobyte wykształcenie w dziedzinie sztuki muzycznej pozwala artyście realizować swoją pasję w technice wokalnej belcanto, występuje w bogatym i różnorodnym repertuarze. W 2012 roku Zbigniew Kulwicki otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Emilia Grażyńska-Stefanowicz - studia ukończyła w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest wieloletnim wykładowcą tejże uczelni. Występuje jako pianistka kameralistka w kraju i za granicą (m. in. w Niemczech, Czechach, Rosji, Francji). Koncertuje z solistami wokalistami i instrumentalistami. Ma na swoim koncie nagrania do radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych m. in. w Dusznikach-Zdroju, w Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w Gdańsku i w Żaganiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament. 

Zapraszamy również na wernisaż malarstwa Piotra i Pawła Cielątkowskich. Bracia Piotr i Paweł Cielątkowscy urodzili się w Kwidzynie. Obecnie mieszkają i tworzą w miejscowości Mareza. Malowanie obrazów jest ich pasją i przygodą, którą zaczęli pięć lat temu. Malują abstrakcje i prace z dziedziny pop-artu. Medium wykorzystywane do ich tworzenia to przede wszystkim farba akrylowa. W obrazach abstrakcyjnych stosują bogatą gamę kolorów, która nadaje pracom niepowtarzalny charakter. W nich ukryte są myśli artystów. Natomiast w pracach pop art-owych ukazane są sławne postaci - te lubiane i mniej lubiane, widziane ich okiem. W obrazach pojawia się również tematyka motoryzacyjna.


Prace były prezentowane:

  • wystawa indywidualna w Kwidzyńskim Centrum Kultury (2017)
  • wystawa indywidualna w Zatoce Sztuki w Sopocie (2018)
  • wystawa zbiorowa w Galerii Sztuki STALOWA, Warszawa (2019)
  • wystawa indywidualna w Galerii handlowej Medison w Gdańsku (2019)

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
22.7°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:44
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2022-05-20 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-01 18:30
miejsce
Dziedziniec Muzem im. ks.dr....
wstęp biletowany