5 październik 2020

Spotkania w ramach projektu "Spotkanie na żądanie - odsłona druga"

fot. Łukasz Głowala, Kuba Ceran
Spotkania organizowane w ramach projektu „Spotkanie na żądanie - odsłona druga”, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
REKLAMA
W poniedziałek 19 października o godz. 17:00 w Klubie Akcent przy ul. Wybickiego 38 odbędzie się SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE, najchętniej czytanym polskim autorem książek dla dzieci.

Niemal wszystkie z jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. "Kacperiada…"  czy  "Horror, czyli skąd się biorą dzieci"). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

W czwartek 22 października o godz. 18:00 w Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 będzie gościć MAGDALENA GRZEBAŁKOWSKA, pisarka i reporterka, autorka bestsellerowych książek: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego" oraz "Beksińscy. Portret podwójny". Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 roku zdobyła nagrodę Nike Czytelników za książkę "1945. Wojna i pokój".

Liczba miejsc na spotkania ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Biblioteki Miejskiej przy ulicy Legionów 28.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
20253
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany