16 listopad 2020

Spotkannie na żądanie w wersji online

fot. UM Grudziądz
Jutro odbędzie się spotkanie z wokalistą i autorem tekstów, znanego ze współpracy z zespołem Ludziki. Paweł Sołtys spotka się z mieszkańcami Grudziądza w przestrzeni wirtualnej.
REKLAMA

17 listopada o godz. 18:00 odbędzie się trzecie spotkanie w ramach "Spotkanie na żądanie – odsłona druga". Tym razem gościem będzie Paweł Sołtys, znany szerszemu gronu jako Pablopavo. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie odbędzie się online i będzie dostępne na FB Biblioteki Miejskiej im. W. Kulerskiego.

Paweł Sołtys urodził się w 1978 roku w Warszawie. Debiutował na łamach pisma Studium opowiadaniem „Grzbiet” w 2000 roku. Pierwszy tom opowiadań Sołtysa „Mikrotyki” ukazał się jesienią 2017 roku nakładem wydawnictwa „Czarne”. Zyskał dość przychylne recenzje. Książka była nominowana do Nagrody Conrada, do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, znalazła się też w finale Nagrody Nike. Autor był za nią nominowany do Paszportu Polityki w kategorii literatura. Sołtys za „Mikrotyki” otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia i Nagrodę Literacką imienia Marka Nowakowskiego. We wrześniu 2019 roku ukazała się druga książka pisarza „Nieradość”, nominowana później do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Autor publikował opowiadania i felietony w „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Piśmie” i innych. Paweł Sołtys obecnie pracuje nad słownikiem, który ukaże się prawdopodobnie w 2022 roku. Jest też muzykiem.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany