5 październik 2020

Szczepan Twardoch zagrał w ekranizacji swojej powieści

fot. PAP
Epizodyczną rolę w serialu "Król", który jest ekranizacją powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem, zagrał autor tej książki. Czy pisarz, który wcielił się w postać kierownika sali restauracji Simon i Stecki ma talent aktorski? O tym będzie można się przekonać 6 listopada, kiedy serial debiutuje na antenie Canal+.
REKLAMA

Informacje o tym, że Twardoch znalazł się w obsadzie serialu opartego na jego powieści, przekazano na oficjalnych kontach tej produkcji na Instagramie i Facebooku. "Niespodzianka! Szczepan Twardoch, autor +Króla", zagrał w ekranizacji swojej powieści! Tak wygląda w roli kierownika sali restauracji Simon i Stecki" - czytamy w opisie opublikowanym na Instagramie. Post ilustruje kadr z serialu, na którym widać Twardocha w eleganckim smokingu, białej koszuli i muszce.

Szczepan Twardoch jest nie tylko autorem powieści, na podstawie której powstał serial, ale też współautorem jego scenariusza. Reżyserią zajął się Jan P. Matuszyński, a w postać głównego bohatera, Jakuga Szapiro, wcielił się Michał Żurawski.

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie w roku 1937. Nasilają się nastroje antysemickie, regularnie dochodzi do starć między endekami a Żydami. Ale jeszcze częstsze są porachunki zbrodnie dokonywane przez gang Kuma Kaplicy. Jednym z najważniejszych ludzi Kuma jest bokser Jakub Szapiro, który chce w przyszłości zająć miejsce Kaplicy i zostać królem Warszawy.

Poza Michałem Zurawskim główne role w serialu "Król" zagrali Arkadiusz Jakubik (Kum Kaplica), Magdalena Boczarska (Ryfka Kij), Borys Szyc (Janusz Radziwiłłek), Piotr Żurawski (Mosze Szapiro), Masza Wągrocka (Zosia), Barbara Jonak (Stanisława Tabaczyńska), Marcin Pempuś (Janusz Kocot). W produkcji pojawią się także Aleksandra Konieczna, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn i Bartłomiej Topa. (PAP Life)

gra/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany