Wystawa fotografii w Galerii Akcent

fot. UM Grudziądz
Rząd zniósł część zakazów, dzięki czemu możliwe jest otwarcie niektórych instytucji kultury. Także Centrum Kultury Teatr udostępnia dla zwiedzających Galerię Akcent. Od poniedziałku ponownie będzie można podziwiać wystawę fotografii toruńskiej artystki.
REKLAMA

Od 11 do 15 maja będzie można obejrzeć wystawę prac Marioli Szreiber-Zdziebłowskiej. Ta ekspozycja przygotowana jest już od 12 marca, jednak ze względu na wprowadzenie w Polsce stanu epidemicznego zamknięto wtedy wszystkie instytucje kultury.

– Sfotografowane obrazy mogą być już finalnym produktem, który prezentujemy publiczności, albo tylko półproduktem, który wykorzystujemy, by łączyć je ze sobą, nakładając jeden na drugi tak, by uzyskać całkowicie nową kompozycję. Taki właśnie zabieg zastosowałam w wielu moich pracach, które prezentuję na tej wystawie. Nałożenie obrazów, które z początku traktowałam jako eksperyment, pokazało mi, że powstały w ten sposób nowy obraz stał się bardziej symboliczny, a przez to w każdym oglądającym może wywoływać inne skojarzenia, reakcje i refleksje – mówi artystka o wystawie.

Wystawa będzie dostępna w godzinach pracy galerii, od 10:00-18:00. Wprowadzona zostaje przerwa techniczna od 14:00 do 14:30. Wszyscy zwiedzający zobowiązani są do zakrycia usta i nosa za pomocą maseczki, bądź innego okrycia, a w pomieszczeniu galerii będą mogły przebywać maksymalnie cztery osoby.

Mariola Szreiber-Zdziebłowska – torunianka od urodzenia, chemik z zawodu. Jej pasje to fotografia i genealogia rodzinna. Fotografią zajmuje się od 5 lat.

Natalia Granica

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
9618
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany