OPTAN 2019

fot. UM Grudziądz
Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka organizuje XXII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2019. Honorowy patronat wydarzenia objęła I Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.
REKLAMA
Już po raz 22 z całego kraju zjadą się do Grudziądza niepełnosprawni malarze, wokaliści i recytatorzy, by wziąć udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystów Niepełnosprawnych. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 05-08 września. Miejscem przesłuchań, prób i obrad jury jest w tym roku Zespół Placówek Młodzieżowych „Bursa”.

Uczestnicy Przeglądu będą rywalizować w trzech kategoriach. Pierwsza z nich to konkurs plastyczny pod nazwą „Radość tworzenia radością życia”. Kolejna ­ wokalna ­ to „Latarnia”. Natomiast trzeci i ostatni to konkurs recytatorski pt.: „Widzimy ten sam świat”.

To bardzo ważne, aby kształtować postawy otwarte na wielość i różnorodność kultury oraz sztuki, a także na promowaniu i wspieraniu twórczości artystycznej niepełnosprawnych. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia, a także integracja ich środowiska. Gala wręczenia nagród odbędzie się 8 września o 11:00 w Centrum Kultury Teatr.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Malarstwo i rzeźba artystów Teatru Życia im. ks. Biskupa Jana Chrapka”, na które zapraszamy do Galerii Bursy przy ulicy Hallera 37.


Przegląd współfinansowany jest ze środków: Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP, które jest fundatorem Nagrody Grand Prix. Natomiast partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Fundacja PZU.

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-01-25 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-26 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany