9 maj 2019

Święto Bibliotekarzy

fot. UM Grudziądz
Z okazji Dnia Bibliotekarza, obchodzonego 8 maja, dzisiaj odbyło się spotkanie z pracownikami tej instytucji. Uczestniczyli w nim Wiceprezydent Szymon Gurbin, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji – Małgorzata Sadowska-Rodziewicz oraz przewodnicząca zarządu Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej – Karola Skowrońska. Wiceprezydent wręczył każdemu pracownikowi różę, w ramach podziękowania za ich zaangażowanie w tworzenie tego miejsca.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Dzień Bibliotekarza rozpoczyna obchodzony w całej Polsce, Tydzień Bibliotek. Ma on na celu popularyzację czytelnictwa oraz promocję placówek, jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego każdego człowieka. Tegorocznym obchodom towarzyszy #biblioteka, pod którym kryją się wydarzenia, imprezy, konkursy.

To spotkanie było okazją do podsumowania zeszłorocznej działalności naszej biblioteki. W 2018 roku Biblioteka Miejska zorganizowała łącznie 618 imprez, w których uczestniczyło ok 13 tys. osób. Zbiory wzbogaciły się o 3,4 tys. nowych pozycji o łącznej wartości ponad 76 tys. zł. W ciągu roku odwiedziło bibliotekę ponad 102 tys. czytelników!

Biblioteka Miejska Współpracuje z Kujawsko-Pomorską Biblioteką Cyfrową. Rozwija się także technologicznie, oferując czytelnikom ebooki oraz audiobooki. W ramach projektu „Kultura w zasięgu 2.0” zakupiono sprzęt oraz oprogramowanie do digitalizacji. Placówka organizuje wiele cyklicznych wydarzeń, skierowanych do wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek.

Bibliotekarzom składamy ogromne podziękowania za ich pracę oraz życzymy coraz większych zbiorów i jeszcze więcej czytelników!

 


Biuro Prasowe Prezydenta
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany