8 wrzesień 2019

XXII OPTAN 2019

fot. UM Grudziądz
Zakończył się XXII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2019. Laureatów poznaliśmy dzisiaj podczas uroczystego koncertu w Teatrze.
REKLAMA

W gali udział wzięli m.in. Wiceprezydent Grudziądza Szymon Gurbin, Prezes Centrum Rehabilitacji Krystyna Grabowska oraz artyści i przyjaciele Centrum, Poseł na Sejm RP Tomasz Szymański, Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON Aleksandra Gierej oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Grudziądzu Anna Stachura-Rębisz.

Przez kilka dni niepełnosprawni uczestnicy szlifowali swój warsztat pod okiem uznanych artystów, a także prowadzili rozmowy, które miały pomóc im w otwarciu się jeszcze bardziej. Wszystko to działo się w Zespole Placówek Młodzieżowych „Bursa”. Jury oceniało ich poczynania w trzech kategoriach: plastycznych, piosenkarskich i recytatorskich.

W skład Jury Konkursu piosenkarsko-recytatorskiego wchodzili: Sławomir Wierzcholski, Beniamin Koralewski, Andrzej Ozga oraz Jerzy Mancarz, natomiast w Jury konkursu plastycznego zasiedli Marianna Ginter-Sawistowska, Adam Bojara i Mikołaj Harmoza. 

W konkursie wokalnym "Latarnia" pierwsze miejsce zajął Przemysław Cackowski z Grudziądza. Drugie miejsce zdobyła Natalia Smogulecka z Bydgoszczy, a trzecie Aneta Szynot z Ostrowa Wielkopolskiego. Wyróżnienia Prezydenta Grudziądza w tej kategorii otrzymali: Barbara Bandurska z Grudziądza, Agnieszka Seweryniak z Grudziądza i Natalia Kaczor z Krakowa. Do Michała Wiśniewskiego z Rypina powędrowało honorowe wyróżnienie Jury.

W konkursie plastycznym „Radość tworzenia radością życia” pierwszą nagrodę zdobyła Elżbieta Pyra z Włocławka. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kuśmirek z Grudziądza. Natomiast trzecie miejsce zdobył Damian Rebelski z Bydgoszczy. Wyróżnienia Prezydenta Grudziądza w konkursie plastycznym otrzymali: Teresa Pieńkowska z Łodzi i Piotr Gacek z Wilamowic.

Konkurs recytatorski „Widzimy ten sam świat” wyłonił następujących artystów: pierwsze miejsce otrzymała Bożena Gwiazdowska z Ostrowca Świętokrzyskiego, drugie Janusz Kamiński z Grudziądza, natomiast trzecie Iwona Pierdyk z Grudziądza. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Magda Mozga.

Grand Prix Przeglądu zdobyła Monika Młot, wokalistka z Przemyśla. Nagrodę w wysokości 1000 euro ufundowało Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP.


Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-01-25 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-26 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany