30 październik 2020

Akcja Znicz 2020

fot. UM Grudziądz
Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych. Aby umożliwić mieszkańcom łatwiejszy dojazd do cmentarzy autobusy komunikacji miejskiej linii C kursować będą z większą częstotliwością. Zmianie uległa także organizacja ruchu w obrębie nekropolii. 31 października 
REKLAMA
do 1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie na trasach:

C2 – 18 Pułku Ułanów Pomorskich – Jaskółcza / Pętla; Jaskółcza / Pętla – 18 Pułku Ułanów Pomorskich

C3 – Al. 23 Stycznia – Mokre / Białochówko; Mokre / Białochówko – Al. 23 Stycznia;

C4 – Lotnicza – Mniszek; Mniszek – Lotnicza;

C5 – Lotnicza – Lipowa (cmentarz); Lipowa (cmentarz) – Lotnicza; Lotnicza – Wielkie Lniska; Wielkie Lniska – Lotnicza;

C6 – Lotnicza – Rządz; Rządz – Lotnicza;

C7 – Poniatowskiego – Jaskółcza / Pętla; Jaskółcza / Pętla – Poniatowskiego;

C8 – Mniszek – Jaskółcza / Pętla; Jaskółcza / Pętla – Mniszek.

 

W sobotę 31 października komunikacja miejska kursować będzie wg rozkładów obowiązujących w soboty.

W niedzielę 1 listopada linie komunikacyjne kursować będą wg rozkładu obowiązującego w niedziele i święta, z wyjątkiem linii tramwajowej nr 2, która kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni powszednie w dni nauki szkolnej.

W poniedziałek 2 listopada komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładami obowiązującymi w dni powszednie w dni nauki szkolnej.

 

Ponadto związku ze zmianą organizacji ruchu w obrębie cmentarza miejskiego, od 31 października do 1 listopada linia komunikacyjna nr 8 nie będzie kursować ulicą Parkową i w związku z tym, trasa tej linii zarówno w kierunku ulicy Rydygiera jak i w kierunku Ronda Maczka przebiegać będzie przez ulicę Hallera, Solidarności, Parkową, Kustronia i Nauczycielską. Od ulicy Bora Komorowskiego do Ronda Maczka oraz od Ronda Maczka do ulicy Bora Komorowskiego trasa przejazdu tej linii nie ulegnie zmianie.

 

Organizacja ruchu w obrębie nekropolii

Od 28 października od godz. 20:00 ruchu drogowego wyłączona zostanie ul. Cmentarna, poza pojazdami dowożącymi osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej – wjazd możliwy wyłącznie od ul. Żwirki, z wyłączeniem dnia 1 listopada (niedziela) w godz. 9:00 – 16:00 gdzie zakaz dotyczył będzie również osób niepełnosprawnych.

Od 30 października od godz. 21:00 zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ul. Parkowej na odcinku od ul. Alei Żwirki w kierunku ul. Cegielnianej. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z prawostronnym zakazem zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów możliwe będzie w istniejących zatokach postojowych. Ponadto w ciągu ul. Budowlanych wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. Parkowej, na ulicy Żwirki wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. gen. Józefa Hallera. Dla ruchu kołowego otwarta jednokierunkowo zostanie ul. Aleja Wigury z najazdem od ul. Cegielnianej. Na ul. Smoleńskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem z kierunku ul. gen. Józefa Hallera.

Postój pojazdów TAXI zorganizowano na ul. Roberta Dadosa.

Dla pojazdów wyznaczono dodatkowe parkingi zlokalizowane min. przy stadionie żużlowym (czas dojścia ok. 2 min), Powiatowym Urzędzie Pracy (czas dojścia ok. 3 min.), Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni (czas dojścia ok. 12 min.), Hali Widowiskowo–Sportowej (czas dojścia ok. 13 min.), OPEC Grudziądz (czas dojścia ok. 10 min.).

Wokół pozostałych Grudziądzkich cmentarzy nie przewiduje się zmian, poza wprowadzeniem obustronnego zakazu zatrzymywania się na ul. Jaskółczej. Przypominamy, że w ciągu ul. Jaskółczej, w bezpośredniej bliskości cmentarza, funkcjonuje obszerny parking, który w latach ubiegłych dysponował wolnymi miejscami parkingowymi.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę oraz przestrzeganie zaleceń służb porządkowych. W związku z pandemią spowodowaną wirusem SARS- CoV-2 rekomendujemy wcześniejsze planowanie podróży.

Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje do 1 listopada do godz. 21:00.

Beata Adwent
Rzecznik Prasowy

Data dodania 30 października 2020

Data edycji 30 października 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany