Chińska medycyna nadzieją dla cierpiących na ból przewlekły
Chińska medycyna szansą dla osób, które cierpią na ból przewlekły. Grudziądzcy medycy mają nadzieję, że przy współpracy z chińskimi lekarzami, w naszym mieście uda się otworzyć ośrodek diagnostyki i leczenia bólu przewlekłego. To jednak w odległej przyszłości. Na razie goście i gospodarze wymienili się doświadczeniami na temat metod leczenia takiego bólu.
Będziemy uczyć się, jak pokonać ból
Nanning to nasze miasto partnerskie. Podobnie jak rosyjski Czerniachowsk, niemiecki Gütersloh i szwedzkie Falun. Grudziądzki samorząd na dobre współpracuje z nim już blisko dwa lata. Wizyta gości z Chin jest więc efektem tej współpracy. W liście o partnerstwie z 2011 roku, jaki podpisano z chińskimi samorządowcami znalazła się między innymi wzmianka o współdziałaniu także w zakresie medycyny.
Z Nanning do Grudziądza przyjechali: Wicedyrektor Biura Zdrowia Publicznego w Nanning – Huang Ke, Wicedyrektor Szpitala Ludowego nr 2 w Nanning - Yue Jin, Sekretarz Partii Szpitala Ludowego nr 3 w Nanning - Yuan Haitao, Wicedyrektor Departamentu Medycznego, Szpital Ludowy nr 1 w Nanning - Li Yufang, Szef Sekcji Urzędu Protokolarnego w Biurze Spraw Zagranicznych i Chińskich Spraw Zamorskich w Nanning.
Będziemy współpracować
- Przedstawiciele naszego miasta partnerskiego gościli w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym, gdzie mieli okazję zwiedzić obiekty i zapoznać się z procedurami medycznymi stosowanymi w Polsce. Odwiedzili m.in. Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, Ratunkowy, Neurochirurgiczny, Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego i Kardiologii Inwazyjnej, Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Położniczo-Ginekologiczny, a także Laboratorium Analityczne oraz Zakład Radiologii i Diagnostyki Obrazowej – relacjonuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzecznik prasowa Ratusza.
Wczoraj, 22 maja, goście z Nanning złożyli podpisy na liście intencyjnym, który mówi o przyszłej współpracy w zakresie medycyny pomiędzy obydwoma miastami.